Nowe wizyta w oddziale

SK Bank – bank specjalnej troski

0

Tak się jakoś składa (choć banki wydają się tego zupełnie nie rozumieć), że instytucja jest postrzegana przez pryzmat jej przedstawicieli. Pierwsza linia pracowników jest ekstremalnie ważna. Oczywiście dla mnie, jako osoby wnikliwie śledzącej oferty banków, najważniejsze są warunki kont i lokat. No ale większość będzie patrzyła na powierzchowne elementy – reklamy, wystrój oddziałów i pracowników, z którymi się stykają.

Wysłałem rodziców do SK Banku, polecając im Interlokatę super (6,75% na 3 miesiące). Najpierw trzeba założyć konto i w tym celu trzeba udać się do oddziału. Niestety zakładanie konta trwa na tyle długo, że rodzice zaczęli się już niecierpliwić. Rozumiem, że czas spędzony na czymkolwiek w Polbanku, to przy SK Banku mała chwila. Nie wiem, czy to tak zawsze, czy to była wina pani, która jeszcze nie do końca się orientowała w procedurach. W końcu rodzice opuścili oddział. Kiedy byli w drodze do domu, dzwoni komórka – pani z banku mówi, że brakuje jakiegoś podpisu i trzeba wrócić. Mama na to, że za nic – niech sami przyjadą.

No i tu plus dla SK Banku. Pracownik przyjechał do domu rodziców po podpis. Tego bym się nie spodziewał.

Za plusem idzie niestety minus. Nie dało się wszystkiego załatwić za jednym razem. Rodzice musieli za kilka dni znów jechać do oddziału po koperty z hasłami dostępu do Internetu.

Niewykluczone, że niedługo sam sprawdzę, jak to wszystko wygląda. Dla testu zrobię to w innym oddziale.

Proszę o Twój głos w konkursie na blog roku o oszczędzaniu.

Polecam nasz profil na facebooku.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
5 komentarzy
 • […] Deutsche Banku. Miło by było teraz jakiś bank pochwalić. Proszę bardzo. Wcześniej opisywałem przygody rodziców z SK Bankiem. Ich złe doświadczenia nie zniechęciły mnie do tej instytucji. Zresztą lokata […]

 • […] Pisałem ostatnio o SK Banku jako banku szczególnej troski. Dziś publicznie odszczekuję te słowa. Bo jeśli SK Bank jest bankiem szczególnej troski, to w takim razie Deutsche Bank to tacy dyletanci, że brakuje dla nich miejsca na skali. Temat rozwinę w następnej notce. […]

 • Paweł Lut 22,2013 at 16:51

  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa właśnie zalogowałem na DBnet – od 18 kwietnia obniżają oprocentowanie oszczędnościowego. Teraz najlepsze: z 6 procent na 2,5 % 😀 Myślałem że padnę częściowo ze śmiechu 😀 No cóż, jeszcze prawie 2 miesiące można pokorzystać, ale trzeba już szukać alternatywy 😉

  • admin Lut 25,2013 at 01:25

   Ale milutko. Ja właśnie zakładam konto w DB. Dziś ma przyjechać kurier. Nie zrezygnuję teraz, bo chcę zobaczyć, jak wygląda obsługa. Ale niezbyt długo będą oglądać moje pieniądze.

 • z17 Lut 21,2013 at 22:35

  Z przykrością potwierdzam te informacje. Poziom pracowników tego banku jest słabiusieńki. Obsługują klientów wolno i z mozołem, do tego mylą się, gubią papiery, a otwarcie konta trwa zwykle grubo ponad tydzień. Pocieszające, że serwis internetowy jest prosty, czytelny i działa bez zarzutu. No a główny atut to gwarancje BFG (gdyby nie one zawierzyłbym raczej SKOK-owi Wołomin bo daje 7,50%, co jest sporo więcej). SK Bank to Ostatni Mohikanin wśród banków z akceptowalną ofertą lokat.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kup paliwo Shell, zrób tańsze zakupy w Lidlu

Dziś temat zupełnie bezbankowy, chociaż oczywiście jakiś akcent karciano-cashbackowy się pojawi. Lidl kolejny raz dogadał się z Shellem, żeby nawzajem napędzić...

Zamknij