wizyta w oddziale

LUDZKI PAN, TEN ING BANK ŚLĄSKI. A MÓGŁ ZABIĆ.

0

W życiu każdego blogera finansowego przychodzi taki czas, gdy trzeba zrobić porządek z kontami.

Teraz już mi się nie chce, ale kiedyś bywały miesiące, w których zamykałem i otwierałem 3 konta. Oczywiście na każdym otwarciu konta zarabiałem prowizję tak, jak zarabiam za Wasze kliknięcia. Przy okazji poznawałem wiele produktów od środka, bo z takiej pozycji praktyka najlepiej je opisywać. Zawsze przytrafi się jakaś niespodziewana opłata, której nie wypatrzyłem w tabeli prowizji albo znajdę jakąś niedogodność w systemie transakcyjnym. Jest ciekawie.

Parę miesięcy temu zakładałem konto w ING Banku Śląskim. Nie miałem jakoś czasu zająć się tym kontem. Nawet nie aktywowałem karty. Teraz postanowiłem pozbyć się go, bo premii żadnej co miesiąc z tego nie ma – generalnie kicha, opłaca się założyć tylko dla pierwszego bonusu (zależnie od promocji – 100 lub 200 zł).

1bhwLoguję się i widzę, że mam na minusie 14 zł. Szybko skojarzyłem, że to dwumiesięczna opłata za kartę w sytuacji, gdy nie zrobię miesięcznie zakupów na 200 zł (teraz ta kwota wzrośnie do 300 zł). Wcześniej myślałem, że skoro karta jest nieaktywna, to nie naliczą opłaty. Myliłem się. No to zrobiłem przelew z innego konta na 14 zł i następnego dnia poszedłem do oddziału, żeby pozbyć się balastu. 

dopiero teraz się obudziłeśKonto mam wyzerowane, no to będzie łatwo. A tu zdziwienie. Przez jeden dzień znów narosło mi zadłużenie 64 grosze. Już nawet nie pytałem, co to jest. Może odsetki od tych 14 zł? Spłaciłem w kasie oddziału, zamknąłem konto.

Następnego dnia przygotowywałem notkę o promocji konta w ING Banku Śląskim i zajrzałem do tabeli opłat i prowizji. Zobaczyłem tam, że wpłata gotówkowa w oddziale banku kosztuje 9 zł. Czyli przy wpłacie tych 64 groszy powinni mi naliczyć prowizję 9 zł:)

Na szczęście tak się nie stało. I nawet nie wnikam, dlaczego. Ludzki bank ten ING Bank Śląski:)

kujonekPamiętajcie, żeby orientować się w waszych kontach, lokatach kartach, żeby potem nie było płaczu. Błędy i niedopatrzenia zdarzają się wszystkim, nawet blogerom finansowym:) Niech tych potknięć będzie jak najmniej. Banki tylko na to czekają…

*****

Poczytaj też o moich pozostałych promocjach (co fajnego oferują banki)

to konto już jest moje

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤