Nowe wizyta w oddziale

LION`S BANK, HOME BROKER I KONKURS Z EXPANDEREM W TLE

0

We wtorek byłem na spotkaniu w dwóch firmach: Lion`s Bank i Home Broker.

Do Lion`s Banku sam się zgłosiłem w czerwcu z pytaniem o ich lokaty, bo mieli fajną ofertę 5,5% na 3 miesiące od 50 000 zł. Wtedy nie byłem przygotowany finansowo, bo teraz dopiero kończy mi się lokata w innym banku. Pani pamiętała i zadzwoniła. Pomyślałem, że przejdę się zobaczyć, jak działają. Oczywiście od początku byłem nastawiony wyłącznie na lokaty bankowe bez żadnych struktur, funduszy i innych wynalazków. Spodziewałem się też, że pracownik Lion`s będzie chciał skierować rozmowę na inne tory. Do oddziału dotarłem na czas, ale niestety musiałem poczekać jakieś 10 minut. Na szczęście przy dobrej kawie, bo inaczej bym nie czekał. Wreszcie dotarł człowiek podający się za „bankiera” – tak miał na wizytówce. Już sam ten „bankier” wystarczy, żeby człowieka zdenerwować. Nie mówię o samej osobie, tylko o tytułowaniu się. Ta dziwna moda rozpoczęła się od Alior Banku. Dla mnie rozróżnienie jest jasne – „bankier” to może być właściciel banku, a pracownik, to najwyżej bankowiec. No ale niech sobie będzie.

Posłuchałem o różnych strukturach, ile mam szansę zarobić itd. Potem grzecznie wróciłem do lokat, czyli tego co mnie najbardziej interesuje. Warunki bardzo dobre, choć już nie takie jak w czerwcu – przedstawiłem w poprzedniej notce. Może skorzystam, ale najpewniej skończy się na SK Banku, bo chociaż oprocentowanie zmienne, to jest jeszcze lepiej (jakieś 4,5% na 6 miesięcy).

Szkoda mi było trochę czasu spędzonego w Lion`s Banku (ok. 30 minut), więc na spotkaniu w Home Brokerze nie byłem już taki grzeczny. Przypomnę, że to była taka dziwna kombinacja. Zadzwonili do mnie z Getin Online, że jestem już z nimi od dawna i takie tam i że zapraszają mnie do oddziału, żeby przedstawić specjalną ofertę. Coś tam padło o 4% i o 8% z zapewnieniem, że chodzi o normalną lokatę, nie żadną strukturę. Oczywiście wiedziałem, że coś kombinują, ale postanowiłem sprawdzić. Już z miejsca mnie zniechęcili, bo pani na recepcji podsunęła mi formularz do wpisania swoich danych i wyrażenia zgody na ich przetwarzanie. No to ja, czekając na doradcę, grzecznie zaczynam wypełniać. Ale zaraz, zaraz, po co im to? Przychodzi doradca i zaprasza, żeby usiąść. Ja pytam, co z tym świstkiem, bo jeśli wypełnienie tego jest warunkiem spotkania, to ja dziękuję. A na to doradca, że oni i tak mają moje dane, więc to nie jest potrzebne. No nieźle. Siadamy i żeby nie tracić czasu od razu przejmuję inicjatywę i pytam o lokaty, bo po to mnie tu zaproszono i tylko po to przyszedłem. Doradca z wyraźną niechęcią rzucił coś o 2,7% i 3%. Powiedziałem od razu „do widzenia”, bo przecież nie ma o czym rozmawiać, skoro to są warunki gorsze od samego Getin Online i to bez ruszania się z domu. Tu już naprawdę czuję się wprowadzony w błąd. Naganiają sobie łosiów i myślą, że ludzie wszystko łykną. 

home broker

Potem ten doradca napisał do mnie jeszcze maila, że poleca się na przyszłość itd. W stopce maila był taki baner, więc jednak dobrze pamiętałem z rozmowy telefonicznej. Grafika sugeruje lokatę bankową. A może się mylę? Oczywiście sprytnie nie ma nic o tym, że jest to lokata w banku. Już mnie nawet nie interesuje, o co chodzi.

Instytucje finansowe muszą mieć świadomość, że trafiają na różnych ludzi. Na blogerów finansowych czasem też:) A po ostatniej aferze z tatarem z Sokołowa muszą też pamiętać, że internet nie przebacza.

To może przy okazji jakiś konkursik ogłoszę. Ja na razie mam dość wizyt w miejscach takich, jak przedstawiłem powyżej i najlepszych na świecie ofert. Gdyby jednak komuś chciało się wpaść do Expandera, to byłbym zobowiązany. Konkurs polega na tym: idziesz do Expandera potem opisujesz wizytę i wysyłasz mi mailem (piotrgornicki małpa gazeta.pl). Najciekawsza relacja będzie opublikowana na blogu. Oczywiście do Expandera nie idziemy, żeby tylko się przejść. Idziemy po to, żeby sprawdzić, co teraz mają fajnego. Jeszcze jakiś miesiąc temu mieli miesięczną lokatę 5,8%. No to start. Na relacje czekam do 15 września do końca dnia.

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl, gdzie piszę o pralce wirnikowej.

Zapisz się też na listę mailingową, żeby otrzymywać info o nowych notkach.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
10 komentarzy

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
LION`S BANK – NOWE OPROCENTOWANIE LOKAT

Byłem wczoraj na spotkaniu w Lion`s Banku i Home Brokerze i to jest temat na osobną notkę. Póki co na...

Zamknij