Nowe testuję wizyta w oddziale

UTRUDNIANIE ŻYCIA TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Wygląda na to, że będę musiał sam wziąć udział w moim konkursie i … zwyciężyć 🙂 Może jeszcze ktoś chciałby wziąć udział?

Ale nie o tym dziś chciałem pisać. Miałem w Alior Banku lokatę (iLokata). Zakładałem w maju – na 4 miesiące 4,5%. Nieźle. Bardzo łatwa była procedura zakładania, nie potrzebne było konto, tylko jakiś przelew weryfikujący. Zresztą nie pamiętam. 

Podstęp

Wiele banków tak robi i zawsze mnie to denerwuje. Chodzi mi o to, że przy zakładaniu lokaty domyślna jest opcja odnawialności i albo nie ma innej możliwości, albo jest to tak ukryte, żeby nie zwrócić na to uwagi.

Podstęp II

Parę dni temu moja lokata uległa przedłużeniu. Pamiętałem o terminie, ale teraz to do mnie należy ruch, żeby coś z tym zrobić (od początku nie planowałem kontynuacji, bo w Aliorze trzeba trafić na jakąś promocję, a to rzadkość).

Dzwonię na infolinię i dostaję odpowiedź, że jeśli nie mam Bardzo Ważnego Hasła, to nic się nie da zrobić – muszę pojechać do oddziału albo przez telefon założyć konto i oni pieniądze z lokaty na to konto przeleją i dalej już sam sobie przeleję, gdzie chcę. Opcja z kontem nie wydała mi się sensowna, więc wybrałem wycieczkę do oddziału.

Przyjeżdżam do oddziału. Na miejscu dowiaduję się, że nie mogę zerwać lokaty bez…założenia konta. Tzn. nie muszę zakładać konta i mogę odebrać gotówkę. Zastanawiam się i mimo wszystko wybieram gotówkę. Tzn. wybieram pobranie gotówki, bo niestety nie wybieram, bo okazuje się w kasie, że to jest za duża suma i nie da rady w ciągu jednej wizyty. 

Muszę więc założyć konto. Pieniądze z lokaty trafiają na konto, z konta robię przelew do innego banku (no trudno – 6 zł), zamykam konto.

Jeśli dziwimy się, że Alior Bank jest w czołówce zakładania nowych kont, to już się nie dziwmy:)

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl, gdzie piszę o problemie bycia stałym klientem.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
1 Komentarz

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
LION`S BANK, HOME BROKER I KONKURS Z EXPANDEREM W TLE

We wtorek byłem na spotkaniu w dwóch firmach: Lion`s Bank i Home Broker. Do Lion`s Banku sam się zgłosiłem w...

Zamknij