Nowe testuję

OD TEGO BANKU HAKERZY TRZYMAJĄ SIĘ Z DALEKA

To już trzecia z kolei notka na temat Raiffeisen Polbanku. Chciałbym się uwolnić od tematu, ale po prostu nie mogę, nie mogę:) Wydaje się, że ten bank mógłby być jedynym na polskim rynku a i tak miałbym zawsze o czym pisać. No oczywiście, jeśli miałbym z nimi cokolwiek do czynienia, bo przypuszczam, że klienci innych banków nie uwierzą, że coś takiego może się w ogóle zdarzyć.

Od ok. 2 tygodni nie mogę robić przelewów internetowych z Raiffeisen Polbank. Próbowałem na różnych komputerach, na różnych przeglądarkach i zawsze jak miał być wysłany SMS potwierdzający transakcję, to występował jakiś błąd.

W końcu sytuacja stała się kłopotliwa i postanowiłem zadzwonić na infolinię. Wytłumaczyłem, o co chodzi i pani była bardzo pomocna. Widać, że nie były jej obce wszelkie zawiłości systemu informatycznego dawnego Polbanku. Nie nagrywałem tej rozmowy. Nie dam rady jej odtworzyć. Spróbuję oddać jej główne wątki. Trochę mogę przekręcić, ale główny sens będzie zachowany.

Pani od razu zapytała, czy korzystam z Google Chrome. Powiedziałem, że tak. Zasugerowała, że trzeba spróbować zrobić przelew przez Mozillę. W czasie rozmowy przeszedłem na Firefoxa i spróbowałem przelew. Nic z tego. Ten sam błąd. 

Sprawdziłem przy okazji, że mam zarejestrowaną listę haseł jednorazowych, ale nie mam certyfikatu, który jest podstawą wszelkich działań. Klienci Polbanku wiedzą, o co chodzi, pozostali niech nie pytają.

CLINT EASTWOODPowiedziałem Pani, że to dziwne, bo ja certyfikatu nie odwoływałem. Sam się jakoś zdezaktualizował i w Chrome nie mogę go znów wyrobić, bo po kliknięciu w link nic się nie dzieje. Pani powiedziała, że właśnie dlatego sugeruje korzystanie z Firefoxa. A w ogóle to może być tak, że przelewy nie przechodzą, bo pewnie dokonałem 3 nieudanych prób logowania i coś tam się zablokowało. I to nie musiały być 3 próby pod rząd, ale mogły być rozłożone w czasie. Powiedziałem, że to możliwe, że np. w ciągu roku 3x pomyliłem hasło. Pomyślałem też, że co to ma do rzeczy? Przecież, jeśli 3x bym popełnił błąd, to już nie mógłbym się nawet zalogować do systemu, ale widać Polbank jest inny.

I teraz jest niezła kombinacja, bo nowy certyfikat mogę sobie wyrobić, wchodząc przez Firefoxa, ale już potem listę haseł jednorazowych muszę sobie wyrobić wchodząc przez Chrome!

A jeszcze do certyfikatu potrzebuję hasło nr 2 z koperty z Polbanku. Powiedziałem, że ja tą kopertę dostałem parę lat temu i mogę jej nie znaleźć. Tu Pani naprawdę się zatroskała i powiedziała, że na pewno ją znajdę.

No, ale jeśli bym nie znalazł? – tym razem ja się zatroskałem. Wiedziałem, że będzie konieczna wizyta w oddziale (poczytajcie, czym grozi wizyta w oddziale). Pani potwierdziła. I jeszcze dodała, że to musi być ten oddział, w którym zakładałem konto. Ja na to, że ten oddział już nie istnieje. Pani na to (znów zatroskana), że w takim razie muszę wybrać inny oddział dawnego Polbanku. Pomogła mi wyszukać w pobliżu.

Teraz jestem na etapie przeszukiwania mieszkania na okoliczność posiadania koperty. Życzcie mi powodzenia:)

ps. No i patrzcie, wszyscy narzekali zawsze do toporność systemu Polbanku, a to jest tak skomplikowane, że żaden haker się do tego nie dotyka. Przynajmniej ja nie słyszałem o takich przypadkach.

*****

Przy okazji mam prośbę  o wypełnienie krótkiej ankiety dla mężczyzn (jedno pytanie).

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl i poczytaj o teście tanich podróbek Ptasiego Mleczka.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
KONTO R-ALLEGRO – RAIFFEISEN POLBANK – NAGRODA 180 ZŁ

Jeszcze do końca lutego Raiffeisen Polbank ma całkiem fajną promocję. Rzecz jest dla osób, które korzystają z Allegro i nie...

Zamknij