teoria

O BLOGACH FINANSOWYCH

Miałem ostatnio okazję zastanowić się nad tym, o co chodzi w blogowaniu finansowym. Blogerzy finansowi to taka dziwna grupa osób, które generalnie piszą o tym samym i ciężko się tu czymś wyróżnić. Pojawia się jakaś nowa promocja bankowa i zaraz albo i nie tak zaraz mamy kilkanaście wpisów pokazujących ten sam temat. Na szczęście różnimy się i (prawie) każdy ma jakiś swój styl, pomysł, jak pisać i jak to wszystko przedstawić wizualnie.

Wyróżniłem 3 cechy dobrego blogera finansowego

 1. Jest dobry merytorycznie
 2. Szybko reaguje na zmiany
 3. Pisze ciekawie

Nikt nie jest doskonały i na szczęście te 3 cechy nie muszą występować u danego blogera jednocześnie. Zobaczmy, jak to jest. Michał Szafrański jest dobry merytorycznie i chociażby przez to jego teksty są ciekawe, ale nie jest szybki – notki powstają powoli i nie dotyczą „gorących” ofert.

Żeby dobrze opisać dany temat, trzeba po prostu w nim siedzieć. Wielokrotnie w różnych sytuacjach wychodzi niewiedza dziennikarzy, bo nie mają czasu wniknąć w istotę tego, o czym mówią, nie przetestowali, nie dopytali. Oby coś takiego nie zdarzało się blogerom.

Pamiętam czasy, gdy w niektóre dni pisałem nawet 3 notki, bo chciałem szybko opisać każdą nową promocję. Nawet czekałem do godz. 24, żeby sprawdzić, co się zmienia w instytucjach getinowych (Idea Bank, Getin, Open Finanse), żeby szybko zareagować. Szybkość zawsze jest w cenie. Jeśli teraz opisuję jakąś promocję dopiero po paru dniach, to normalne jest, że czytelnicy nie są już tak skłonni, żeby przeczytać, o co chodzi, bo już wiedzą.

Ciekawe pisanie to kwestia bardzo indywidualna. Podoba mi się, jeśli bloger żyje jakimś tematem, poznajemy go nie tylko od strony pisania o finansach, ale widzimy, jakim jest człowiekiem. Tu pojawia się kwestia bycia kontrowersyjnym. Nasz własny styl pisania jest tym, co może nas wyróżniać, ale może być też tym, za co niektórzy przestaną nas czytać. Bywa.

Napisałem. Teraz przeczytam i wprowadzę w życie:)

A Ty, jak sądzisz? Co wyróżnia dobrego blogera finansowego?

ps. Pamiętaj o konkursie w którym za darmo rozdaję książki, scyzorykimultinarzędzia, etui na karty. Przeczytaj zasady.

*****

Zapraszam na:

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
2 komentarze
 • Judykator paź 11,2016 at 13:54

  Złego wyróżnia to że jak nie ma co pisać to pisze o innych.

  • Piotr Górnicki paź 11,2016 at 13:55

   Też prawda, ale u finansowych to się chyba nie zdarza?

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
KOŃCÓWKA PROMOCJI Z TELEFONEM LG K8 W PREZENCIE

Uwaga, promocja dostępna jest tylko do końca września. Lepiej nie czekać:) Tym razem mamy promocję Citibanku z telefonem LG K8. W...

Zamknij