Nowe sposób na bank

TABLET OD BNP PARIBAS – WYJAŚNIENIE Z CENTRUM PRASOWEGO

W sprawie, o której zaczyna huczeć w internecie (promocja BNP Paribas) napisałem do banku tak:

 

Szanowni Państwo,

uczestniczyłem w sierpniu w promocji Państwa akcji „iKonto BNP Paribas z Tabletem. Po mojej wczorajszej publikacji (http://konto-lokata.pl/bez-kategorii/panie-tabletami/) na moim blogu (zresztą nie tylko tam) zawrzało. Zgłasza się coraz więcej osób, które dostały informację, że nie otrzymają tabletu, mimo że, jak utrzymują, spełniły warunki promocji
Proszę o wyjaśnienie, ponieważ emocje są na wysokim poziomie, a może wszystko da się prosto wytłumaczyć.
Pozdrawiam
Piotr Górnicki

 

A odpowiedź dostałem taką:

 

Witam,

BNP Paribas Bank Polska konsekwentnie rozwija oraz promuje bankowość internetową i mobilną. Po wprowadzeniu do oferty nowego rachunku bankowego „iKonto”, bank do jego promocji wykorzystał m.in. limitowaną sprzedaż premiową „iKonto BNP Paribas z Tabletem”. Klienci, zainteresowani nowym rodzajem konta, mogli otrzymać tablet po spełnieniu warunków promocji. Sprzedaż Premiowa miała charakter limitowany. Jej czas trwania przewidziany był na okres jednego miesiąca (od 01.08.2014 r. do 31.08.2014 r.) lub do wyczerpania nagród.

Ze względu na bardzo duże zainteresowania sprzedażą promocyjną „iKonto BNP Paribas z Tabletem”, bank zdecydował niezwłocznie o wycofaniu informacji o możliwości skorzystania z oferty, ze względu na ilość zgłoszeń przekraczającą liczbę nagród. Zgodnie z regulaminem tablet Samsung Galaxy Tab P3 Lite SM-T110 otrzymały osoby, które najszybciej spełniły łącznie dwa warunki:

4.1.1          w okresie trwania Sprzedaży Premiowej kliknęły w banner reklamowy z wizerunkiem tabletu i informacją o sprzedaży premiowej, wypełniły wniosek o otwarcie iKonta BNP Paribas Banku Polska S.A. i dokonały przelewu identyfikującego,

4.1.2          do 30.09.2014 aktywowały iKonto w BNP Paribas Banku Polska S.A. i wykonały transakcje kartą debetową na kwotę przynajmniej 400 zł.

Osoby, które wzięły udział w sprzedaży premiowej „iKonto BNP Paribas z Tabletem”, a nie nabyły prawa do nagrody, mogą zamknąć wymagane w promocji konto, w każdym z oddziałów banku bez jakichkolwiek kosztów dodatkowych.

 

Pozdrawiam,

Izabela Tworzydło

p.o. Kierownik Zespołu Public Relations

Departament Komunikacji

BNP Paribas Bank Polska SA

ul. Suwak 3

02-676 Warszawa

tel. 48 22 566 90 42, kom. 607 449 849

mailto: izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

www.bnpparibas.pl

www.facebook.com/bnpparibasbank

 

Wniosek? No to wojna. Najpierw reklamacja w oddziale banku (na szczęście mam blisko) a potem UOKiK.

Mogli się lepiej postarać, żeby się zabezpieczyć w regulaminie. Skoro wziąłem udział w Sprzedaży Premiowanej, to uważam, że po spełnieniu warunków tablet mi się należy.

Wniosek o otwarcie konta złożyłem 6 sierpnia. Konto działało już 8 sierpnia. Pierwsze 400 zł miałem wydane już 26 sierpnia. 

I jeszcze moja odpowiedź do centrum prasowego BNP:

Szanowna Pani,

według mnie regulamin nie przewiduje takiej sytuacji, w której dana osoba bierze udział w Sprzedaży Premiowej, spełnia pozostałe warunki i nie otrzymuje Nagrody. Mówią o tym rozdz. II, III, IV, V.
Sam skorzystałem z tej promocji, więc orientuję się w jej zasadach.
Skoro otrzymałem dziś mailem informację, że wziąłem udział w Sprzedaży Premiowej, to jest niemożliwe (rozdz. II, pkt. 1), że limit Nagród się wyczerpał, bo inaczej nie wziąłbym udziału w Sprzedaży Premiowej.
Złożyłem już reklamację, co też doradzam moim czytelnikom. W przypadku nieuwzględnienia naszych reklamacji, będziemy się odwoływać do KNF.
Pozdrawiam
Piotr Górnicki

 

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
3 komentarze
  • […] na stronie głównej promocji, że pula tabletów w promocji jest ograniczona; wygląda mi to na podobny haczyk jak w przypadku BNP Paribas. Jednak bank sam sobie strzela w stopę, bo w punkcie V regulaminu jest zapis „Wszyscy […]

  • Krzysztof paź 9,2014 at 16:51

    mógłbyś wstawić wzór reklamacji?

    • Piotr Górnicki paź 9,2014 at 17:03

      Zgłaszałem przez telefon. Tam nie pytali o szczegóły. Powiedziałem tylko, że uważam, że tablet mi się należy i tyle. Odpowiedź przyślą mailem w ciągu 30 dni.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
PO CO PISZĘ NA TYM BLOGU?

To jest pytanie, które jakiś czas temu sobie zadałem. Prowadzę różne blogi od 2004 r. Zaczęło się od doradzania najbliższej...

Zamknij