sposób na bank

PROMOCJA INTELIGO

0

Dziś dalszy ciąg cyklu „sposób na bank”. Kiedy w roku 2001 pojawiły się na naszym rynku pierwsze banki internetowe, od razu zainteresowałem się tematem. Założyłem konto w mBank (łatwo nie było – zatkane infolinie), Volkswagen Bank Direct oraz Inteligo. Trochę dziwne było, że to taki bank…którego nie ma, ale co tam – najważniejsze było wysokie oprocentowanie bijące na głowę to, co proponowały tradycyjne banki.

najlepsze lokaty w jednym miejscu

Banki te szybko zdobyły sporo klientów i nadszedł czas na zyski. Zaczęto obniżać oprocentowanie, pojawiły się opłaty za przelewy. Pora było zrezygnować z testowanych przeze mnie kont. Pozostawiłem (i to na jakieś 10 lat) tylko konto w Volkswagen Bank Direct, gdzie jedyna opłata to było 36 zł za token.

Jednak banki internetowe nie zrezygnowały z walki o klientów. Pojawiła się promocja dla klientów zachęcających nowych do założenia konta. Zanim zlikwidowałem konto w Inteligo, postanowiłem więc jeszcze trochę na nim zarobić. Założyłem konta w Inteligo rodzicom. Regulamin promocji mówił, że za każde polecenie dostanę 50 zł w momencie, gdy na takim nowym koncie odsetki urosną do 100 zł czy coś takiego. Nie było to szczególnie trudne i chyba już w po miesiącu mogłem zamknąć oba konta i odebrać 100 zł wynikające z promocji.

Ciekawe czy wiele osób postąpiło w podobny sposób. Przypuszczam, że mogło tak być i pewnie w przyszłości bank obwaruje tego typu promocję dodatkowymi utrudnieniami.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
2 komentarze

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
PEKAO SA – DEBET NA KONCIE

Następny ranking najlepszych kont oszczędzających i lokat już niedługi, a dziś nieco wspomnień, czyli pierwsza notka z nowego cyklu "sposób na bank"....

Zamknij