sposób na bank

PEKAO SA – DEBET NA KONCIE

0

Następny ranking najlepszych kont oszczędzających i lokat już niedługi, a dziś nieco wspomnień, czyli pierwsza notka z nowego cyklu „sposób na bank”.

najlepsze lokaty w jednym miejscu

To było moje pierwsze konto bankowe. W 2000 r. pracodawca wymusił na mnie założenie konta w celu przekazywania wynagrodzenia. Niewiele się zastanawiając, poszedłem do Pekao SA (bo był najbliżej) i założyłem sobie Superkonto. Dostałem niskie oprocentowanie, wysoką opłatę miesięczną za prowadzenie, kartę płatniczą i…coś jeszcze – możliwość zrobienia debetu na koncie. Byłem z siebie dumny.

Według umowy konta, debet był przyznawany po 3 miesiącach użytkowania konta a jego wysokość zależała od średniego salda konta. Moje zarobki w tym czasie były raczej małe, a debet mocno mnie zainteresował, bo były sytuacje, gdy potrzebowałem awaryjnej gotówki. Postanowiłem więc w prosty sposób przechytrzyć bezmyślne procedury bankowe. Pożyczyłem od rodziców 50 000 zł i trzymałem na tym koncie przez 3 miesiące. Udało się. Po 3 miesiącach bank przyznał mi maksymalny limit debetowy – 20 000 zł. Oczywiście zaraz potem zabrałem 50 000 z mojego konta i od tej pory pojawiały się tam tylko moje zarobki.

Okazało się, że już niedługo później limit debetowy bardzo mi się przydał…ale to już zupełnie inna historia.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.

Zapisz się do newslettera

ZAPISZ SIĘ

Bądź na bieżąco!

Nowe oferty i promocje na Twoją skrzynkę mailową oraz na Facebooku.
X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
DLACZEGO OSZCZĘDZANIE W BANKU

Nie jestem specjalistą od finansów. Chociaż odebrałem dosyć solidne wykształcenie w tej dziedzinie, to zderzenie teorii ze studiów z brutalną...

Zamknij