PROMOCJE

WZIĄŁEM 3 POŻYCZKI POZABANKOWE. CO ROBIĆ?

Dopiero co na drugim blogu krytykowałem chwilówki, a tu co? 

Wczoraj wziąłem 3 pożyczki pozabankowe. I wbrew tytułowi nie zastanawiam się, co robić. Tak, nadal jestem przeciwnikiem pożyczania na bieżącą konsumpcję. Przy złodziejskich wysokich odsetkach łatwo wpaść w pętlę zadłużenia. Ale pamiętajmy, pieniądze są dla ludzi. Tylko trzeba z nich umieć korzystać. 

73gr

Pieniądze nie były mi zbyt potrzebne, ale wziąłem je dla …Was. Chciałem sprawdzić 3 promocyjne oferty pożyczek, które za pierwszym razem nie są oprocentowane albo na zachętę kwota do zwrócenia jest prawie taka sama jak pożyczona. Łącznie pożyczyłem 2900 zł a po miesiącu będę musiał oddać 2910 zł. Dwie pożyczki są zupełnie nieoprocentowane. Z SuperGrosz.pl wziąłem 700 zł i oddam 700 zł natomiast Net Credit wziąłem 1200 zł i oddam 1200 zł. Z Wonga wziąłem 1000 zł i za miesiąc oddam 1010 zł. Do tej poty myślałem, że takie promocje wiążą się jednaj z jakimiś ukrytymi kosztami i np. sama pożyczka nie będzie oprocentowana, ale będzie jakaś opłata za przygotowanie, rozpatrzenie, zarządzanie itd. Akurat w tych trzech przypadkach nic takiego nie ma. Myślę, że firmy pożyczkowe (na pewno nie wszystkie, ale coraz więcej z nich) zaczęło po prostu dbać o swoją reputację, licząc na długookresowy rozwój.

Na mnie niech nie liczą, bo nie potrzebuję ich pieniędzy, ale mimo wszystko miło, że mogę ich za darmo (lub prawie za darmo) przetestować.

Tak naprawdę to trochę te pieniądze mi się jednak przydadzą. Przynajmniej na jeden dzień. Nie chciałem angażować środków z lokaty czy konta oszczędnościowego, a chciałem akurat spełnić warunek, żeby konto w T-mobile było bezpłatne (konieczne comiesięczne zasilenie kwotą 2000 zł). Druga sprawa to spełnienie warunków w Millennium (wpłata co najmniej 1000 zł miesięcznie). Trafią tam środki, które najpierw będą w T-mobile. W ten sposób pieniądze zrobią małe okrążenie, bo początkowo pożyczki spłynęły do Inteligo.

A Ty, jak spożytkowałbyś 2900 zł dane Ci na miesiąc?

W ubiegłym półroczu, kiedy dobiegał końca konkurs z nagrodą 500 zł, w ruch poszły nawet pożyczki pozabankowe. Chodziło o to, że osoby chcące wygrać nagrodę nie za bardzo miały już z czego skorzystać jeśli chodzi o kont i lokaty, bo … już ze wszystkiego skorzystały. Natomiast dzięki nietypowym produktom typu pożyczki pozabankowe mogły polepszyć swoją pozycję na liście. Oczywiście za to też dawałem książkę lub gadżet.

I tak samo może być teraz. Kończy się konkurs z nagrodą 1000 zł. Jeśli nie masz już z czego skorzystać, skorzystaj z sensownej pożyczki pozabankowej. Nie po to, żeby się zadłużać, ale po to, żeby mieć większą szansę na 1000 zł lub dostać gwarantowany prezent albo z obydwu powodów.

Jak oceniam te pożyczki. W każdym przypadku procedura jest naprawdę prosta. Niektóre firmy chwalą się, że już w 5-10 minut kasa może być na moim koncie. I tak rzeczywiście jest. Trzeba wypełnić formularze, udzielić zgody na sprawdzenie mnie w BIKu i w tego typu instytucjach i gotowe. Aha, i jeszcze weryfikacja danych osobowych. Przeważnie odbywa się przez przelew małej kwoty. Net Credit trochę z tą weryfikacją przesadza, bo wymaga podania loginu i hasła do konta, ale nie szkodzi. Podałem konto w Inteligo, na którym i tak nic się nie dzieje. Potem zmienię na wszelki wypadek hasło.

Podsumowanie

1. SuperGrosz.pl

Pierwsza pożyczka na okres do 30 dni na kwotę do 1000 zł jest za darmo. Chciałem wziąć cały 1000 zł, ale dali 700 zł. Chyba zadeklarowałem zbyt niskie dochody.

2. Net Credit

Pierwsza pożyczka na okres do 30 dni na kwotę do 2000 zł jest za darmo. Zawnioskowałem o 1200 zł i tyle dostałem.

3. Wonga.com

Pierwsza pożyczka na okres do 60 dni na kwotę do 1500 zł jest za darmo. Zawnioskowałem o 1000 zł na 30 dni i tyle dostałem.

I jeszcze prezent ode mnie

Osoby korzystające z przedstawianych przeze mnie promocji mogą sobie wybrać bezpłatną ksiażkę, multinarzędzie lub scyzoryk. To taki dodatkowy prezent ode mnie.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
Najnowsze promocje
pozyczki
POŻYCZKI BEZ OPŁAT I OPROCENTOWANIA
300 ZŁ DO WYDANIA NA ALLEGRO ZA SKORZYSTANIE Z BEZPŁATNEJ KARTY
COŚ SIĘ SZYKUJE…PODWÓJNE KORZYŚCI
BEZPŁATNA KARTA KREDYTOWA I BON NA 400 ZŁ DO MALL.PL
8 komentarzy

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
KOŃCÓWKA DOBREJ PROMOCJI W PKO BP

W ramach cyklu DLACZEGO TYLKO JA MAM ZARABIAĆ? TY TEŻ ZARABIAJ! opisałem do tej pory akcję PKO BP i Inteligo....

Zamknij