PROMOCJE

Wydaj 200 zł kartą a dostaniesz 200 zł. Proste:)

Citibanku to akurat nie lubię. Nie jakoś szczególnie. Wszystkich banków nie lubię. No może z wyjątkiem Nest Banku.

Ale dlaczego zacząłem od Citibanku? Bo jest fajna oferta. Tych promocji Citibanku jest tyle, że chyba wszyscy już się w tym gubią. Szczególnie polecam tę z premią 300 zł do wydania na allegro. To jest taka perełka.

Ale jest też promocja, o której jeszcze nikt nie pisał. To już w ogóle majstersztyk. Szkoda, że w moim przypadku wszystko popsuli.

Ale od początku

Dzwoni pani „w imieniu Citibanku”. Ma Citibank pośredników. To wiem. Pamiętam, że była firma DSA. Pazerni sprzedawcy. Sprzedają wszystkiemu, co się rusza. Szkoda, że tak aktywnie nie płacili za reklamy zlecane na zewnątrz. Ale to już inna historia.

Tym razem zgłosiła się firma Mellon. Nie słyszałem, ale posłucham. Prosta propozycja. Biorę bezpłatną kartę CitiPriority. Wydaję nią 200 zł i bank zwraca mi 200 zł. Czegoś takiego jeszcze nie było. To może nie jest 300 zł na Allegro czy 400 zł do wydania na Mall.pl, ale za to szybki, czysty układ nie wymagający zupełnie żadnego wysiłku.

Poniżej print screen warunków tej oferty. Nie znajdziesz jej na stronie Citibanku.

Co się stało dalej?

Napaliłem się jak Neron na Rzym, ale mówię pani, że jestem klientem Citibanku (mam konto) i dosyć niedawno miałem kartę kredytową (rezygnowałem jakiś rok temu). Pani na to, że nie ma problemu – mogę skorzystać z tej oferty.

No to przeszliśmy całą procedurę. Okazało się, że jestem wiarygodny kredytowo. Dostałem mailem umowę, którą miałem zatwierdzić specjalnym kodem.

Miałem jeszcze dosłać parę dokumentów mailem na adres kartakredytowamellon@citi.com. Dziwny adres. Wtedy jeszcze nie kojarzyłem, że ta firma nazywa się Mellon, bo wszystko działo się dosyć szybko. Ale ważne, że po @ było citi.com, więc ok.

Czytam umowę w której zobaczyłem rozpacz przedstawiciela handlowego, który MUSI sprzedać.

Limit kredytowy

Po pierwsze stary numer – limit kredytowy. Mimo że w dwóch kolejnych rozmowach mówiłem, że chcę minimalny limit kredytowy 4000, to ostatecznie na umowie znalazła się kwota 11 600 zł. Normalne. Pewnie mają prowizję od kwoty limitu, a przy okazji Citibank kosi konkurencję, bo taka kwota ogranicza mi możliwość skorzystania z innych kart kredytowych.

Promocja

Ale to jeszcze nic. Okazało się, że z tej promocji 200 zł za wydanie 200 zł mogą skorzystać osoby, które nie miały karty od co najmniej 1 stycznia 2015. No to odpadam.

Prawie decydujące starcie

Dzwonią. Tym razem już z „samego” Citibanku, żeby ostatecznie załatwić sprawy. Miałem zaakceptować umowę poprzez  podanie kodu, który znajdował się w zaszyfrowanym PDFie z umową. Mówię o moich zastrzeżeniach, więc oni na to, że zadzwoni znów konsultant, czyli pani z Mellona.

Decydujące starcie

Dzwoni Pani z Mellona. Mówię, że jest za duży limit kredytowy. Nie słyszę żadnego „przepraszam”, ale sprawę da się załatwić. Natomiast, tak jak myślałem, warunku nieposiadania karty od stycznia 2015 nie przeskoczymy, więc mówię, że nic z tego nie będzie – chcę skorzystać z oferty tylko z promocją 200 zł.

Pani przyznaje, że rzeczywiście 200 zł mi się nie należy, ale przecież mimo wszystko z karty mogę skorzystać. Wzbierają we mnie złe emocje.

Dobry sprzedawca nigdy nie odpuszcza. Słyszę o dodatkowych zaletach karty. To mnie akurat zupełnie nie interesuje.

Tłumaczę, że zostałem wprowadzony w błąd, bo od początku byłem poinformowany, że mogę skorzystać z oferty, więc tylko dlatego kontynuowałem rozmowę.

Pomyśl Citibanku

Pomyśl Citibanku trochę o tej wpadce. Bierzecie pośredników, którzy własną matkę by sprzedali. Sprzedaż pewnie Wam rośnie, ale jakim kosztem. Mnie nie tak łatwo jest obrazić. I bez tego przecież Was nie lubię:) Ale pomyślcie o „zwykłych klientach”. Po takiej wpadce będą się od Was trzymali z daleka.

Koniec

Nie wiem, jak skorzystać z oferty Mellona, ale jak do Was zadzwonią, to w zasadzie warto skorzystać, tylko – jak widać – trzeba bardzo uważać.

*****

Zapraszam na:

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
Najnowsze promocje
PROSTE 200 ZŁ Z BZWBK
150 ZŁ PREMII W PROSTEJ PROMOCJI BZWBK
pozyczki
POŻYCZKI BEZ OPŁAT I OPROCENTOWANIA
BON NA 400 ZŁ ZA SKORZYSTANIE Z TEJ BEZPŁATNEJ KARTY
4 komentarze

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
Millennium Bank – 560 zł premii, 2,5% na koncie oszczędnościowym i szansa na 1500 zł

MoneyMania 10 Mamy 10 edycję MoneyManii, w której jest do założenia Konto 360º w Millennium. Na wejściu dostajemy premię 100 zł,...

Zamknij