PROMOCJE

DLACZEGO O TYM NIE PISZĘ?

Codziennie na blogach finansowych pojawia się wiele opisów promocji, na które należałoby spuścić kurtynę milczenia. Banki i inne firmy robią, co mogą, żeby zawładnąć naszymi emocjami, a potem portfelami.  A my – blogerzy finansowi jesteśmy pośrednikami w tym procesie. Trzeba być mądrym i mieć jakieś zasady, bo każdy bloger sprzedaje w internecie swoją gębę, wywiera wpływ i, chcąc nie chcąc, prowadzi za sobą Czytelników.

Staram się korzystać z wszystkich w miarę sensownych promocji. Testuję wszystko, co się da. Inna sprawa, że wiele ofert jest dla nowych klientów, więc odpadam w przedbiegach.

Po co testuję? Bo wiele regulaminów jest na tyle zagmatwanych, że trzeba coś przećwiczyć na sobie, żeby ostatecznie zrozumieć. 

Oczywiście niektóre promocje trwają krótko i po prostu trzeba się pośpieszyć z opisywaniem. Poza tym głupio być w tyle za innymi (co przeważnie mi się zdarza, trudno).

O co chodzi?

Podam przykłady. Najpierw promocja, która (przynajmniej dla mnie) nie ma sensu. Potem promocja, która ma mocne korzyści dla każdego – aż miło skorzystać.

Raiffeisen

pokazRaiffeisen ma konkurs „Pokaż, jak korzystasz z życia„. Wydaje się, że fajna sprawa. Każdy w łatwy sposób zgarnia 25 zł. Miło. Miałem opisać, ale najpierw postanowiłem spróbować. Generalnie chodzi o to, że proponujesz do konkursu swoje zdjęcie, na którym pokazujesz, jak cieszysz się z życia. Jeśli zdjęcie przejdzie weryfikację i zostanie dopuszczone do konkursu, to dostajesz voucher na 25 zł. Super. Możesz wybrać sobie coś z katalogmarzen.pl ze zniżką 25 zł. Przeszedłem procedurę dostałem voucher. Czas go wykorzystać. Przeglądam katalogmarzen.pl. Naprawdę duży wybór. Problem polega na tym, że nie ma tam nic dla mnie. Może dzieci skorzystają? Też nic. Albo coś jest kosmicznie drogie i 25 zł zniżki niewiele tu zmieni, albo danej usługi nie ma w Warszawie. Napaliłem się, jak szczerbaty na suchary i nic. Może ktoś inny widziałby tam coś dla siebie. Według mnie szkoda czasu.

T-mobile

Co innego T-mobile. Tu wydawałoby się będzie lipa z jakimś programem lojalnościowym typu Payback, gdzie latami zbierasz punkty, żeby w końcu odebrać „wymarzony” kubek. Ale postanowiłem spróbować, bo zobaczyłem potencjał.

5-uciete-1

Pisałem o tym tu. Dostajemy kartę kredytową z masą korzyści. Przede wszystkim w łatwy sposób dostajemy bon 100 zł co Carrefoura. Do tego dochodzi 2000 punktów powitalnych w programie Priceless Specials. Te 2000 punktów to nie byle co, bo można je wymienić na konkret w postaci np. 100 zł w Vistuli czy Wólczance. Ale zaszaleli jeszcze bardziej, bo akurat w listopadzie i grudniu jest dodatkowa promocja, w której zbiera się 3x więcej punktów za płatności tą kartą w Carrefourze. No to już mam 3000 punktów, czyli 150 zł do wydania w dobrym sklepie odzieżowym.

A to jeszcze nie koniec. Karta połączona z kontem w T-mobile Usługi Bankowe daje 5% zwrotu za zakupy. Co prawda to maksymalnie 25 zł miesięcznie, ale to jest konkret, który bez wysiłku wpada do kieszeni. O zwrocie 5% przeczytaj tu.

Promocja z kartą nadal jest dostępna i naprawdę warto skorzystać.

No i wracamy do tytułowego pytania „dlaczego o tym nie piszę?”. Po prostu są promocje, o których nie warto pisać. Szkoda mojego czasu i czasu moich Czytelników. Tyle.

*****

Zapraszam na:

clint-eastwood-1

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
Najnowsze promocje
Bezpłatne konto, karta podarunkowa 100 zł do Rossmanna i 300 zł zwrotu za zakupy
Bezpłatne konto + bon 100 zł do Decathlonu
INTELIGO – 100 ZŁ ZA ZAŁOŻENIE KONTA I 50 ZŁ DLA POLECAJĄCEGO
WYCZESANE 760 ZŁ DLA MŁODYCH Z MBANKU
1 Komentarz
  • Rafal Krzysiak gru 10,2016 at 15:00

    Fajnie, że jesteś niezależny i nie współpracujesz z jakąś marką przez co Twoje opisy jak najbardziej rzetelne..Dzięki

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
BEZPŁATNE KONTO I 3% ZWROTU ZA ZAKUPY

BGŻ BNP Paribas proponuje konto, dzięki któremu dostaniemy zwrot 3% zakupów. Sprawa jest warta uwagi, bo po spełnieniu warunków i...

Zamknij