PROMOCJE

2,4% NA LOKACIE MAX BIZNES BEZ OGRANICZEŃ KWOTOWYCH

Rzadko piszę o produktach Volkswagen Banku. Jakiś czas temu zachwyciłem się kontem osobistym i to tyle. Ale dziś jest kolejna fajna okazja.

Mimo że bank istnieje już kilkanaście lat i mógłby się chwalić swoją „internetowością” (nie mają oddziałów), to stoją sobie z boku i spokojnie robią swoje. Przypuszczam, że największy biznes mają na finansowaniu samochodów grupy Volkswagen (Volkswagen, Skoda, Seat), ale nie wnikam – skoro istnieją, to chyba się opłaca.

Lokata Max Biznes

Dziś oferta dla właścicieli firm (osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek z o.o., cywilnych, jawnych, komandytowych, partnerskich, przedstawicieli wolnych zawodów oraz podmiotów non-profit).

Oferta fajna z kilku względów. Po pierwsze zachęca oprocentowanie. W tej chwili to 2,4%. Lokatę zakładamy na okres od 1 do 10 lat. Nie ma co się pakować w długie terminy, bo przecież po roku można lokatę założyć ponownie, a oprocentowanie nie zależy od terminu.

Dodatkowo po każdym kwartale można się wycofać bez utraty odsetek. Tu już bank wyjątkowo idzie na rękę swoim klientom:)

Można zdeponować od 1000 zł. Nie ma górnej granicy.

Tak więc zakładamy lokatę roczną, której oprocentowanie obecnie wynosi 2,4%. Co kwartał następuje kapitalizacja odsetek. Lokata trwa dalej a odsetki możemy pobrać lub dopisać do lokaty. Także co kwartał oprocentowanie może ulec zmianie, ale jak już pisałem – co kwartał można się wycofać bez utraty odsetek. W tabeli oprocentowania jest informacja, że od 1 lipca oprocentowanie będzie wynosić 2%. 

W praktyce wygląda to trochę inaczej (korzystniej dla klienta). Załóżmy, że zakładam lokatę 1 marca. Przez pierwszy kwartał (do końca maja) mam oprocentowanie 2,4%. Także cały drugi kwartał (do końca sierpnia) mam oprocentowanie 2,4% mimo że z tabeli wynika już tylko 2%. Liczy się, że kolejny kwartał rozpoczął się przed 1 lipca, bo przecież przez 3 miesiące mam obiecane stałe oprocentowanie lokaty. Fajnie.

JntGgTN

Lokata jest sporą szansą na konkretny zarobek. Samo oprocentowanie już jest ok, ale trzeba wziąć jeszcze pod uwagę ważny fakt, że jest to lokata firmowa. Jeśli firma ma wolne środki a jednocześnie ma spore koszty, to możemy podkręcić nasze oprocentowanie. Od lokat firmowych nie jest pobierany podatek od zysków kapitałowych. Zysk z lokaty dopisywany jest do przychodów firmowych. A jeśli mamy wysokie koszty, to zapłacimy podatek niższy niż 19% pobierane od lokat dla klientów indywidualnych. A jeśli masz firmę ryczałtową, która płaci chociażby 8,5%, to zysk z lokaty rośnie bardzo ładnie.

Przykład

Porównamy zysk z lokaty przy tym samym oprocentowaniu dla klienta indywidualnego i firmy rozliczającej się ryczałtowo. W obu przypadkach będzie to lokata na 100 000 z oprocentowaniem 2,4% w ciągu 3 miesięcy.

Lokata dla klienta indywidualnego

100 000 zł x 2,4% = 2400 zł 

roczny zysk dzielimy na 4 kwartały 2400 zł : 4 = 600 zł

od zysku odejmujemy 19% podatku Belki 600 zł – 19% = 486

Lokata dla firmy ryczałtowej

100 000 zł x 2,4% = 2400 zł 

roczny zysk dzielimy na 4 kwartały 2400 zł : 4 = 600 zł

od zysku odejmujemy 8,5% podatku ryczałtowego 600 zł – 8,5% = 549 zł

Jest różnica kilkudziesięciu złotych. Dla porównania podam, że jest to tak, jakbyśmy na lokacie osobistej mieli nie 2,4% a 2,7%. To już coś.

Jak założyć?

Lokatę Max Biznes mogą założyć firmy posiadające konto w Volkswagen Banku. Konto jest w porządku. Darmowe jest użytkowanie i przelewy (do 250 przelewów miesięcznie). Co prawda karta kosztuje 50 zł na dwa lata, ale nie musimy o nią wnioskować.

Po założeniu konta lokatę założysz z poziomu bankowości internetowej.

Możesz też kliknąć w link poniżej. Po wypełnieniu prostego formularza zadzwoni konsultant i będziesz mógł założyć konto firmowe a następnie Lokatę Max Biznes. 

Chcę lokatę 2,4%

*****

Zapraszam na:

volkswagen

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
Najnowsze promocje
BEZPŁATNA KARTA KREDYTOWA I BON NA 400 ZŁ DO MALL.PL
KONTO Z ŁATWĄ PREMIĄ 100 ZŁ
300 ZŁ ZA KONTO W BGŻ BNP PARIBAS
NEST BANK – BEZPŁATNE KONTO I BILETY DO KINA

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
BEZPŁATNA KARTA KREDYTOWA I BON NA 400 ZŁ DO MALL.PL

Nie dają człowiekowi normalnie odpocząć:) Tylko promocje i promocje... A jak promocja, to kto? Citibank oczywiście, ze swoją nieśmiertelną kartą....

Zamknij