PROMOCJE

Dwie oferty godne polecenia – odpowiedź na mail czytelniczki

Po długiej przerwie w pisaniu, kiedy widzisz, jak wiele promocji było i minęło, jak wiele treści na stronie jest nieaktualnych, przychodzi chęć, żeby coś zmienić.

Mam głód pisania, ale z tą taksówką to nie był żart. Już prawie wszystko gotowe i niedługo ruszam. Może być mało czasu na bloga.

Póki co zgłosiła się do mnie Czytelniczka bloga z prośbą o wskazanie możliwości zainwestowania swoich środków w celu zbudowania odpowiedniej poduszki finansowej.

Pani Beata jest w trakcie przerabiania kursu na temat wychodzenia z długów prowadzonego przez Michała Szafrańskiego. Przyjrzałem się propozycjom, jakie są obecnie na rynku i mogę z czystym sumieniem Pani Beacie i Czytelnikom bloga polecić 2 oferty.

Pierwsza to konto oszczędnościowe w BGŻ Optima

Maksymalnie uproszczone konto, do którego nawet nie ma karty. Konto samo w sobie jest oszczędnościowe. Do tego bywają dobre lokaty np. dla nowych środków. Nazywa się to Konto Indywidualne Rachunek Smart. W tej chwili jest oprocentowane na 2,2%, ale uwaga – promocja kończy się 26 października. Potem może być niższe.
 
Natomiast dla nowych klientów jest zawsze Lokata Bezkarna 3% (do 20 000 zł). Nazywa się „bezkarna”, bo niby jest na 3 miesiące, ale można ją w trakcie zerwać bez utraty odsetek – czyli tak, jakby to było po prostu konto oszczędnościowe. Niestety Bezkarną można założyć tylko raz. Na szczęście potem mają też ciekawe propozycje np. obecnie Lokata Kolekcjonerska 2,4% na 4 miesiące.
Z kontem w BGŻ Optima trzeba pamiętać, że zakłada się je jako pewnego rodzaju „przystawkę” do konta w innym banku. Chodzi o to, że z BGŻ Optimy można zrobić przelew tylko na jedno konto, za pomocą którego (przelew weryfikacyjny) zakładało się konto w BGŻ Optimie. Można to jakoś zmienić w ustawieniach, ale nigdy tego nie robiłem.
Mam tam konto od początku (2012 r.) i nigdy nie wprowadzili żadnych opłat ani warunków.
(link do założenia Lokaty Bezkarnej, w trakcie procedury najpierw zakłada się konto)

Druga to konto oszczędnościowe w Nest Banku

Mój ulubiony. Zawsze go chwalę, bo nie kombinuje. Wszystko przejrzyste, bez haczyków, gwiazdek  i drobnych druczków. Mam tam konto od początku i stale z niego korzystam. Wszystko jest za darmo i bez żadnych warunków. Osobno jest konto podstawowe – Nest Konto. Do konta jest karta. Nie trzeba jej wyrabiać, ale jest darmowa. Po założeniu tego konta można sobie założyć też oszczędnościowe – Nest Oszczędności.
Dla nowych klientów jest Nest Lokata Witaj (4% na 3 lub 6 miesięcy, do 10 tys. zł). Konto oszczędnościowe ma teraz 2,25% (do 50 000 zł).
Trzeba pamiętać, że z konta oszczędnościowego na podstawowe jest tylko jeden bezpłatny przelew miesięcznie (tak jest w wielu bankach). Każdy następny przelew z rachunku oszczędnościowego kosztuje 5 zł.

Dziękuję za maila Pani Beacie – dzięki niemu miałem okazję do napisania tej notki i może ktoś jeszcze z tych propozycji skorzysta.

Czy macie jeszcze inne ciekawe propozycje dla Pani Beaty? Chodzi o takie konta, które są bezpłatne, żeby nie trzeba było spełniać dodatkowych warunków i żeby jeszcze coś do tego zyskać.

*****

Zapraszam na:

 

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
Najnowsze promocje
50 ZŁ Z TOYOTA BANKU DLA…DOTYCHCZASOWYCH KLIENTÓW
PROSTE 200 ZŁ Z BZWBK
2,4% NA LOKACIE MAX BIZNES BEZ OGRANICZEŃ KWOTOWYCH
BEZPŁATNA KARTA KREDYTOWA I TELEFON LG K8 – KOŃCÓWKA PROMOCJI
3 komentarze
  • Adrian Sty 11,2018 at 17:09

    Faktycznie, jeżeli chodzi o konta oszczędnościowe to Nest Bank chyba ma obecnie najbardziej korzystną ofertę. Również zdecydowałem się na założenie u nich takiego konta.

  • Piotr P. Paź 15,2017 at 11:58

    Ciekawe ofety, sam bym bardzo chętnie z takich skorzystał 😛 Zobaczym

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wieści z frontu

Długo mnie tu nie było, ale mam ważny powód i czuję się usprawiedliwiony.  Na moim drugim blogu przeczytasz, o co...

Zamknij