Nowe nowe produkty

BANK SMART – NOWE PODEJŚCIE DO BANKOWOŚCI

Jakiś czas temu pisałem na facebooku, że trochę boję się banku, który zatrudnia garstkę osób i to jeszcze w wielu przypadków studentów. Zmieniłem zdanie, kiedy przyjrzałem się filozofii banku i ofercie, bo tak naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

Od razu podkreślę, że nie jest to artykuł sponsorowany. Póki co nie splamiłem honoru blogera artykułem sponsorowanym 🙂 i nadal trzymam się swoich zasad – przedstawiać obiektywnie to, co jest związane z oszczędzaniem w banku.

 

smart bank 2Za całym przedsięwzięciem stoi Sławomir Lachowski, twórca sukcesu mBanku, więc lipy nie ma. Bank SMART jest częścią FM Banku i chyba trafnie został nazwany „dyskontem bankowym”. Rzeczywiście wszystko jest uproszczone do minimum, a jednocześnie jest to, co trzeba. Bank oferuje dla osób fizycznych jedno konto podstawowe i jedno oszczędnościowe. Jest też jedna karta płatnicza, jeden kredyt gotówkowy. Nie bawią się w karty kredytowe i lokaty. Dlaczego nie ma kart kredytowych, to akurat nie wiem, ale lokaty są rzeczywiście niepotrzebne, skoro jest konto oszczędnościowe 4% dla środków do 50 000 zł.

Tak samo prosta jest oferta dla przedsiębiorców.

Jeśli chodzi o obsługę konta to SMART Konto jest bezpłatne, bezpłatna jest też karta płatnicza. Nie stawiają przy tym żadnych warunków typu przelewanie wynagrodzenia lub transakcje kartą. Do końca roku wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie będą darmowe. Potem w każdym miesiącu będą 3 darmowe wypłaty z bankomatów.

Konto oszczędnościowe to SMART Procent. Tak jak pisałem, dają 4% dla kwoty do 50 000 zł. Podobnie jak w wielu innych bankach – pierwszy w miesiącu przelew wewnętrzny (na SMART Konto) jest bezpłatny.

Tak naprawdę wszystko mi się podoba. Prosta jest procedura zakładania konta (przelew z innego banku). 

smart bank 1Nie widziałem, żeby SMART Bank się gdzieś reklamował. Jeśli już, to nie wydają na to dużej kasy. Ten atut wykorzystują na swoje stronie internetowej.

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl, gdzie piszę o piszę o megapromocji, która jest pułapką na chciwych.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
2 komentarze

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
KONTO Z LWEM DIRECT – ING BANK ŚLĄSKI – 100 ZŁ PREMII

Załóż Konto z Lwem Direct i zgarnij 100 zł premii od banku. Jakże piękne są te chwile które dziś nam...

Zamknij