najlepsze lokaty nowe produkty PROMOCJE

COMPERIA BONUS Z ALIOR BANKIEM – DLACZEGO NIE WARTO?

Może tytuł trochę przekorny, ale coś w tym jest. Za chwilę wytłumaczę, o co chodzi.

Comperia postanowiła bardzo szybko wprowadzić kolejną mocną promocję po mało popularnej akcji z Eurobankiem. Starają się i jest ok. 

Mamy bezpłatne konto z bezpłatną kartą (do końca marca 2016). Nie płacimy też za bankomaty. Do tego można założyć na 2 miesiące lokatę na 4%. Dostajemy też premię 55 zł. Jest też jak zwykle szansa na dodatkowe nagrody – smartfony Samsung, smartwatche Sony.

alior comperia

 

Wszystko prosto łatwo i przyjemnie. Poniżej przedstawiam schemat działania. Do końca stycznia 2016 mamy wszystko załatwione. Lokata się kończy, 55 zł w kieszeni, można zamknąć konto.

alior comperia 1

Zakładam bezpłatne konto i zgarniam 55 zł premii

Jest tylko jeden mały problem. Alior z Comperią nie przewidziały, że może dojść do kanibalizmu korporacyjnego. Oto bowiem mamy znacznie lepsza ofertę T-mobile usługi bankowe. Co to ma wspólnego z Comperią Bonus. Otóż jednym z warunków otrzymania premii 55 zł jest to, żeby nie mieć w banku żadnych produktów od początku tego roku. A że T-mobile usługi bankowe obsługiwane są przez Alior Bank, to jest kolizja. Całkiem niedawno wystartowała promocja konta w T-mobile, które jest znacznie lepszą ofertą niż to, co teraz daje „oryginalny” Alior Bank. 

tmobile 1

 

I jeśli ktoś skorzystał z tej oferty, to już raczej nie może skorzystać z Comperia Bonus z Alior Bankiem. Oczywiście wszystko zależy od interpretacji banku, ale widać tu spore niedopatrzenie. Wygląda na to, że tym razem spóźnialscy mają lepiej, bo mogą sobie najpierw skorzystać z Comperia Bonus z premią 55 zł a potem z T-mobile usługi bankowe.

A co takiego daje T-mobile?

W T-mobile mamy bezpłatne konto. Karta też jest bezpłatna, jeśli w danym miesiącu bank rozliczy 200 zł naszych transakcji bankowych. Nie zapłacimy też za bankomaty na całym świecie. Najważniejsze jednak jest to, że dostajemy zwrot 5% za zakupy kartą. Co prawda limit zwrotu to 25 zł miesięcznie, ale zyskujemy przez 12 miesięcy, czyli łącznie jest do zgarnięcia 300 zł. Wystarczy więc co miesiąc wydać kartą 500 zł, żeby dostać maksymalny zwrot. Warunkiem otrzymania zwrotu jest przelewanie wynagrodzenia, renty, emerytury, stypendium lub po prostu suma wpłat co najmniej 2000 zł. Oczywiście tych pieniędzy nie trzeba na koncie trzymać przez cały miesiąc. Wystarczy wpłacić 2000 zł i pozostawić na koncie potrzebne 500 zł.

T-mobile chwali się, że oszczędzamy 600 zł, ale to dodatkowe 300 zł jest mocno naciągane. Bank po prostu bierze pod uwagę oszczędności w stosunku do kont, gdzie klient musiałby płacić za różne operacje.

Przy wypełnianiu wniosku o założenie konta trzeba pamiętać, żeby wpisywać dane ręcznie – nie korzystać z autopodpowiedzi, nie wklejać danych, nie zostawiać spacji, bo to wszystko może spowodować, że wniosek nie zostanie zaakceptowany.

Zakładam bezpłatne konto i zgarniam 5% zwrotu za zakupy kartą

Co robić?

Myślę sobie, że obie propozycje są dobre. Zdecydowanie lepsza ta z T-mobile. Tu bez dwóch zdań nie pogardzamy rocznym zwrotem 300 zł. Pamiętajmy, że jeśli chcemy skorzystać z obu ofert, to najpierw trzeba wybrać Comperię z premią 55 zł a dopiero potem T-mobile ze zwrotem 300 zł.

Jeszcze raz na zakończenie przedstawiam linki do obu promocji:

Zakładam bezpłatne konto i zgarniam 55 zł premii

Zakładam bezpłatne konto i zgarniam 5% zwrotu za zakupy kartą

alior comperia tmobile

 

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
Najnowsze promocje
COŚ SIĘ SZYKUJE…PODWÓJNE KORZYŚCI
200 ZŁ ZA 6 TRANSAKCJI KARTĄ
PROSTE 200 ZŁ Z BZWBK
PREZENTY DLA KAŻDEGO

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
LOKATA 4% NA 3 MIESIĄCE

  Wydawało mi się to niemożliwe, ale jednak. Ostatnio po dłuższym czasie włączyłem ponownie reklamę Lokaty HAPPY w Idea Banku i...

Zamknij