najlepsze lokaty Nowe nowe produkty

BANK SPÓŁDZIELCZY W SKIERNIEWICACH – OFERTA PRAWIE DOBRA…

0

Przechodziłem niedawno obok warszawskiego oddziału Banku Spółdzielczego w Skierniewicach. Nie darowałbym sobie, gdybym nie zaszedł i nie rozejrzał się trochę w ofercie.

Moją uwagę przykuły dwie lokaty: „Dziecięca Przyszłość” oraz „Lokata Dopłata”.

Szczególnie obiecująca wydawała się lokata „Dziecięca Przyszłość”. Przynajmniej na chwilę poczułem się uhonorowany jako ojciec dwóch synów. Pomyślałem też, że skoro rząd nic nie robi, to dobrze, że ktoś przynajmniej w minimalnym zakresie zajął się polityką prorodzinną. Lokata może być założona dzieciom do lat 10. Jest na okres 12 miesięcy i automatycznie się odnawia. Oprocentowanie bardzo sensowne – 4,15% (niestety zmienne). Minimalna wpłata to 50 zł i jest możliwość uzupełniania wkładu. Niestety jest jeden, mały problem. Do czasu uzyskania przez dziecko pełnoletności z tymi pieniędzmi nic tak naprawdę nie da się zrobić. Dziecko nie może samo decydować, rodzic też nie. Zgodę na ruszenie pieniędzy może wydać sąd, ale nie musi. Słabawo.

„Lokata Dopłata” jest produktem, który można rozważyć. Tu już nie ma dziwnych haczyków. Za depozyt 12-miesięczny dostajemy 3,6% (niestety też zmienne). Minimum to 100 zł. Można robić dopłaty (po co najmniej 100 zł).

W przypadku obu lokat nie trzeba mieć konta. Wystarczy bezpłatny rachunek techniczny. Jednak gdyby ktoś chciał zakładać „Dziecięcą Przyszłość”, musi przyjść do oddziału, żeby pokazać akt urodzenia dziecka. „Lokatę Dopłata” założymy sobie sami przez internet (jeśli mamy już rachunek techniczny).

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl, gdzie opisuję testowany przeze mnie w ostatnich miesiącach tani zestaw do golenia.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
SBR BANK – LOKATY

Jakiś czas temu zacząłem przedstawiać SBR Bank, czyli Spółdzielczy Bank Rozwoju. Najpierw opisałem Pol-Konto, a teraz czas na lokaty. Do...

Zamknij