najlepsze konta oszczędnościowe nowe produkty

KONTO WYMARZONY CEL – 4%

Dziś omówimy nowe konto Raiffeisen POLBANK – Wymarzony Cel. To typowe konto oszczędnościowe co do swojej konstrukcji, ale już oprocentowanie mocno nietypowe – dzięki nowej promocji możemy otrzymać 4% od zdeponowanych oszczędności. Ja wniosek już złożyłem…

Załóż konto Wymarzony Cel

Konto typowe, więc najpierw musimy założyć podstawowe Wymarzone Konto Osobiste. Oferta skierowana jest do dotychczasowych i nowych klientów. Ja jestem „dotychczasowy”, więc część formalności mam już za sobą. Na szczęście użytkowanie Wymarzonego Konta Osobistego nie musi być dla nas obciążeniem. Samo konto jest bezpłatne, a miesięczna opłata za kartę to 3 zł (karty nie musimy brać).

Konto Wymarzony Cel

Wracamy do „bohatera” dzisiejszej notki. Raiffeisen POLBANK postanowił podkreślić unikalność swojego nowego konta. Mamy tu do czynienia w pewnym sensie z zapisami na nowy produkt. Kolejność działań pokazana jest na obrazku poniżej

raiffeisen

Jeśli mamy już konto podstawowe w Raiffeisenie, to wypełniamy ankietę. W ankiecie jest parę prostych, w zasadzie bezsensownych pytań. Chodzi raczej o pozyskanie naszych danych kontaktowych (imię, nazwisko, telefon, mail). Na wypełnienie ankiety mamy czas do 6 września. Na końcu jest jeszcze pytanie o nasz „wymarzony cel”. W odpowiednim polu możemy opisać nasz wymarzony cel lub wgrać jego zdjęcie. To już takie bezsensowne nie jest, bo najciekawsze opisy lub zdjęcia będą premiowane nagrodą 500 zł (10 takich nagród). Pamiętajmy o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

konkurs

Konto Wymarzony Cel – oprocentowanie

Teraz najfajniejsze. Oprocentowanie konta Wymarzony Cel zależy od stopy referencyjnej NBP. Obecnie jest to 1,5% – czyli nic szczególnego. Ale to nie koniec. Do standardowej stawki bank doda 0,5% za to, że wzięliśmy udział w konkursie, o którym pisałem powyżej. No to już mamy 2%. Bank pomnoży nasze odsetki x2, jeśli w każdym z miesięcy następujących po założeniu konta wpłacimy na konto choćby złotówkę. Nie można też w tym czasie nic z konta zabierać. I oto mamy nasze tytułowe 4%. To już wygląda nieźle. W praktyce mamy więc lokatę (z konta nie można nic zabrać do końca roku), na którą od października do grudnia możemy dopłacać dowolne sumy (byle w każdym miesiącu coś wpłynęło) i od tego będzie 4% w skali roku. To jest bardzo dobra propozycja. 

Konto Wymarzony Cel – szczegóły

Wszelkie regulaminy znajdziemy na stronie promocji a jeszcze więcej dowiemy się po zgłoszeniu z maila, który przyjdzie 7 września. Najważniejsze, że konto jest bezpłatne i nie jest do niego wydawana karta. Nie ma też nigdzie mowy o górnym limicie wpłat. Mam nadzieję, że 7 września nie okaże się, że to będzie 10 czy 20 tysięcy. No tego nam chyba Raiffeisen POLBANK nie zrobi. Póki co nie znalazłem nigdzie zapisu o górnej granicy depozytów. Na infolinii banku też mi powiedziano, że nie ma takiego limit. Zwróciłem jednak uwagę na subtelny zwrot „na chwilę obecną”.

Załóż konto Wymarzony Cel

Umowę o prowadzenie konta powinniśmy zawrzeć do 30 września. Potem do końca roku oszczędzamy. Następnie 15 stycznia 2016 bank ogłasza zwycięzców konkursu (10×500 zł) i podwaja odsetki.

Przypuszczam, że w następnym okresie oprocentowanie może spaść. Pewnie będzie to dobry czas na zamknięcie konta.

Pamiętajmy też, że stopa referencyjna NBP może się mieniać (może być wyższa lub niższa). dSDsdsdsdasew

Załóż konto Wymarzony Cel

*****

Zajrzyj też na mój drugi blog, gdzie właśnie piszę o Traffic Monsoon. Cały internet się tym jara, ale niestety różowo nie jest.

raiffeisen tusk sikorski

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
2 komentarze
  • Dziudo wrz 3,2015 at 14:49

    No to w sumie dostajemy 4% ale na 3 miesiące. Dobrze to rozumiem? Czyli lokata 3m na 4%? Bo po 15.01.2016 oprocent. spadnie do 2% albo 1,5%

    • Piotr Górnicki wrz 3,2015 at 15:46

      Zgadza się. Po nowym roku będą musieli coś wymyślić, bo ludzie zaczną uciekać z pieniędzmi.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
KARTA KREDYTOWA CITIBANK – W PREZENCIE WIDEOREJESTRATOR I 200 ZŁ NA BENZYNĘ

Citibank wciąż ma dla nas nowe prezenty. Tradycyjnie chodzi o skorzystanie z karty kredytowej i spełnienie warunków. Tym razem ukłon...

Zamknij