najlepsze konta oszczędnościowe Nowe

KONTO DLA STUDENTA – DARMOWE PROWADZENIE, KARTA, BANKOMATY

Czytelniczka pytała mnie ostatnio w mailu, jakie mógłbym polecić konto dla młodej osoby. Po pierwsze trzeba dokonać charakterystyki potrzeb takiej osoby (nazwijmy ją „studentem”). Otóż student:

1. Ma niewysokie i niestałe dochody
Studenci często wykonują prace na zlecenie. Dochody są nieregularne. W związku z tym nie mają możliwości zadeklarowania stałej kwoty wpływów na konto. Oczywiście można kombinować tak jak ja w Millennium. Żeby wszystko było bezpłatne wymagają 1000 zł wpłaty miesięcznie. Wpłacam, zaraz wypłacam i warunek jest spełniony. No ale trzeba o tym pamiętać. Jest to dodatkowa niedogodność.

2. Nie chce płacić za konto, nie chce płacić za kartę, nie chce płacić za bankomaty.
To w zasadzie wynika z punktu 1. Jeśli mamy mało pieniędzy, to staramy się maksymalnie obniżać wydatki. Oczywiście nie ma mowy o obniżeniu wydatków charakterystycznych dla młodego wieku.

3. Ma niskie wydatki.
Mało zarabia, więc mało wydaje i nieregularnie. Nie chce więc spełniać dodatkowych warunków odnośnie miesięcznych wydatków lub ilości transakcji kartą (często od tego zależy czy karta jest darmowa czy płatna).

4. Nie łapie się na zwrot za zakupy.
Małe zakupy, więc student raczej nie zarobi na zwrotach za zakupy.

5. Bywa że jeździ do pracy za granicą lub po prostu podróżuje za granicę.
Dlatego warto, żeby bezpłatne były też wypłaty z zagranicznych bankomatów.

Wymagań jest wiele, ale są konta, które spełniają wszystkie warunki, czyli nie stawiają żadnych warunków i wszystko (prowadzenie konta, przelewy, używanie karty, wypłaty z bankomatów na całym świecie) było za darmo.

Przeanalizowałem kilkadziesiąt kont bankowych i znalazłem tylko dwa, które spełniają powyższe wymagania.

winogronaAlior Sync – Konto osobiste

Nordea Bank – Nordea Ulubione
Dodatkowa korzyść to darmowy comiesięczny wyciąg papierowy

Poniżej przedstawiam pozostałe konta, które są bezpłatne, nie płacimy za przelewy, użytkowanie karty i wypłaty z bankomatów, ale tylko w Polsce.

Getin Online – Konto Swobodne

Getin Online – Konto Skarbonkowe
Dodatkową korzyścią jest, że za 3 transakcje kartą bank daje 1 zł

Open Finance – Konto Optymalne

Meritum Bank – Proste Konto Osobiste

Mam nadzieję, że coś pomogłem. Jeśli znacie jeszcze jakieś konta, które są zupełnie bezpłatne bez żadnych warunków, to piszcie. Tylko ma być bez żadnych warunków, bo np. z mojego zestawienia odpadło bardzo dobre konto w Volkswagen Bank direct, bo wypłaty z bankomatów są tam darmowe, ale od 400 zł wzwyż.

A jeśli macie jakieś niewyjaśnione tematy związane z kontami i lokatami, to też dawajcie znać. Chętnie posprawdzam i potem opiszę. 

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl i zagłosuj na Ekonomiczny Blog Roku.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
1 Komentarz
  • pozyczkasa lis 4,2015 at 22:41

    ja za to polecam konto PKO Inteligo. Wystarczy zrobić zakupy za 100zł i konto jest całkowicie darmowe. Jedyny problem to wypłata za bankomatów innych niż pko jednak jest to do obejścia. Problematyczna jest też obsługa w placówkach ale nie jest to duża wada.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
LOKATA HAPPY – IDEA BANK – 4,5% NA 3 MIESIĄCE

Idea Bank jak zawsze kusi dobrym oprocentowaniem. A nowych klientów kusi najbardziej. Szkoda, że tylko do 10 000 zł, ale...

Zamknij