najlepsze konta oszczędnościowe Nowe

JAKIE KONTO DLA STARSZEJ OSOBY?

0

Stanąłem ostatnio przed pytaniem: jakie jest dobre konto dla starszej osoby? Rodzice pobierają emeryturę w tradycyjny sposób, a przecież pieniądze mogłyby wpływać od razu na konto. Problem polega na tym, że raz w miesiącu trzeba czatować na listonosza i wtedy cały dzień jest z głowy. Jeśli listonosz nie zastanie ich w domu, to trzeba samemu iść na pocztę. To nie jest zabawa dla starszych osób, które raczej nie siedzą w domu, tylko mają dużo spraw do załatwienia. Rodzice kiedyś myśleli, że jak będą na emeryturze, to będą mieli duuużo wolnego czasu, a tak wcale nie jest. Zakupy, wizyty u lekarza, opieka nad wnukami – jest co robić.

Wracamy do bankowości

Dla emerytów i rencistów bardzo fajną ofertę ma Bank Pocztowy.  Konto nazywa się Nestor.

Na stronie internetowej banku nie znalazłem tej informacji, ale zadzwoniłem na infolinię i dopytałem. Przy zakładaniu konta trzeba pokazać dokument potwierdzający pobieranie świadczenia (emerytura, renta) lub potwierdzić osiągnięcie wieku emerytalnego. Jednocześnie nie ma obowiązku przekazywania emerytury lub renty na konto.

Dlaczego Konto Nestor?

0 zł za prowadzenie, jeśli jest wydana karta

0 zł za kartę jeśli operacje za 200 zł

dużo bezpłatnych bankomatów (PKO BP, BZWBK, Cash 4 You)

bezpłatna wypłata na poczcie

bezpłatne przelewy przez Internet i przez telefon

5 zł – zlecenie wypłaty np. emerytura przyniesiona przez listonosza (pierwsza w miesiącu wypłata do 300 zł bez prowizji 

5% zwrotu za zakupy w aptece (maksymalnie 50 zł / m-c, do końca czerwca)

Załóż Konto Nestor w Banku Pocztowym

Czyli bardzo fajne warunki. Jeśli klient chce, to emerytura/renta wpływa mu na konto. Jeśli potrzebuje pieniędzy to albo idzie na pocztę, albo do bankomatu, albo za 5 zł zamawia sobie listonosza do domu. To jest duży plus Poczty, którą w końcu zaczęła wykorzystywać – dużo placówek i wielu mobilnych pracowników (listonoszy), którzy docierają praktycznie wszędzie.

Warty uwagi jest też cashback 5% na zakupy w aptece. Dobry ruch. Szkoda, że tylko do końca czerwca.

Bardzo fajnie to Poczta obmyśliła. Dodatkowo w miarę dobre są lokaty (2,75% na 3 miesiące, 3,25% na 8 miesięcy, 3,8% na 2 lata, 4% na 3 lata) . Jest też Konto Oszczędnościowe. Nie powala, ale zawsze to coś (do 20 000 zł – 1,65%, 20 001 – 200 000 zł – 1,9%, powyżej 200 000 zł – 2,9%)

Załóż Konto Nestor w Banku Pocztowym

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl i poczytaj, gdzie kupić kwiaty w nocy?

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
SAMSUNG GALAXY TAB3 LITE W PREZENCIE OD CITIBANKU

Citibank od wczoraj szaleje na Grouponie. Jest to bank, od którego od dawna trzymam się z daleka, ale tym razem...

Zamknij