cashback najlepsze konta oszczędnościowe Nowe

GetinUP – Getin Bank – najlepsze konto ze zwrotem za zakupy benzyny

Na blogu Oszczędzanie Pieniędzy piszę właśnie o oszczędzaniu na benzynie. Warto tam zajrzeć, bo opisuję akurat nie to, co zwykle można poczytać przy okazji takiego tematu. Sprawdzam (bo sam też jestem zainteresowany), co można zrobić, żeby taniej kupić benzynę. W grę wchodzą rabaty za zakupy na stacjach przy sklepach oraz cashback za zakup kartą do określonego konta.

W tej notce skupię się na cashbacku za zakup benzyny.

Obecnie korzystam ze zwrotu za zakup benzyny z następujących banków:

a) Meritum Bank.
Bank zwraca co miesiąc 1% kwoty wydanej kartą (m.in. za zakupy benzyny). Czasem korzystam z tej opcji, chociaż nie jest ona najlepsza. Miesięczny limit zwrotu to 30 zł. Po spełnieniu odpowiednich warunków konto i karta są bezpłatne. Więcej o cashbacku w Meritum Banku.

b) Millennium Bank
Bank zwraca 3 złote za każde 100 zł wydane m.in. na benzynę. Uwaga. Jeśli kupimy benzynę za 99 zł, nie dostaniemy nic. Jeśli kupimy za 199 zł, to dostaniemy 3 zł. Miesięczny limit zwrotu to 50 zł. Po spełnieniu odpowiednich warunków konto i karta są bezpłatne. Więcej o cashbacku w Millennium Banku.

Czasem zdarza mi się, że jeśli rachunek na stacji wyniesie np. 150 zł, to żeby zoptymalizować zwrot, 100 zł płacę kartą Millennium (zwrot 3 zł) a 50 zł kartą Meritum (zwrot 50 groszy). Oczywiście, jeśli tankuję na stacji Tesco czy Makro, to dodatkowo wykorzystuję wspomniane wcześniej rabaty (5 gr. za litr lub 3 gr. za litr).

c) Getin Bank
Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jeszcze nie korzystam, ale planuję założyć konto i używać aktywnie karty (Master Card pay pass). To jedyny spośród zwrotów bankowych zwrot konkretnej kwoty. Za zakupy na stacjach benzynowych kartą do konta Getin UP dostajemy zwrot w postaci różnicy między średnią ceną ceną benzyny 95 (podawana na paliwa.pl) a kwotą 3,95 zł. Miesięczny zwrot dotyczy kwoty do 60 zł i łącznego tankowania do 30 litrów. Bardzo łatwo jest spełnić warunki, żeby konto i karta były bezpłatne – zakupy miesięczne na min. 300 zł. Nie ma żadnych innych warunków typu wpłata pensji czy określona ilość transakcji w miesiącu.

Czyli załóżmy, że średnia cena w danym miesiącu to 5,3 zł. Tankujemy w całym miesiącu np. 40 litrów. Do zwrotu liczy się 30 litrów. Różnica między kwotą średnią 5,3 zł a kwotą bazową 3,95 zł to 1,35 zł. Wychodzi na to, że dostajemy zwrot 30 x 1,35 zł = 40,5 zł.

Jeśli chcesz założyć konto Getin UP z kartą (Master Card pay pass), która daje najlepszy zwrot za benzynę, kliknij TU.

Zmieniając temat, ale tylko trochę, jestem teraz na etapie robienia porządków w kontach. Zlikwidowałem już Konto Osobiste z Premią w BGŻ, które zostało zastąpione przez znacznie lepsze Konto Godne Polecenia w BZWBK. Z powyższego tekstu wynika, że warto też się będzie pożegnać z Kontem Zarabiającym w Meritum Banku i zastąpić je Getin UPem w Getin Banku. Cashback 1% w Meritum jest jednak za mały, żeby po to utrzymywać konto. Co prawda Konto Zarabiające jest bezpłatne po spełnieniu warunków (miesięczna wpłata 2000 zł, obrót kartą 200 zł), ale jednak utrzymywanie kolejnego konta zawsze jest jakimś obciążeniem (trzeba śledzić zmiany, pamiętać o spełnianiu warunków).

Niezagrożone jest Dobre Konto w Millennium. Wygląda na to, że kartą do Dobrego Konta będę robił zakupy w sklepach spożywczych i hipermarketach (zwrot 3 zł za każde 100 zł wydane) a Getin UP posłuży mi do zakupów benzyny.

Jeszcze raz zapraszam do zakładania konta Getin UP oraz tradycyjnie na facebook – oszczędzanie w banku.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
5 komentarzy

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
Porządki w kontach

Na maj zaplanowałem likwidację kont w Raiffeisen Polbank i w BGŻ a na czerwiec w Alior Syncu. Dlaczego? A dlatego,...

Zamknij