najlepsze konta oszczędnościowe Nowe PROMOCJE

1000 ZŁ OD CREDIT AGRICOLE ZA ZAŁOŻENIE I UŻYWANIE KONTA

Temat jest warty zainteresowania. Myślę, że mogą skorzystać osoby, które nie lubią często zmieniać kont bankowych, przyzwyczajają się do banków i nie „nosi” ich. Mnie akurat „nosi”, ale nie wykluczam skorzystania z oferty. Główną barierą jest to, że żeby mieć pewność otrzymania/zatrzymania premii 1000 zł, trzeba utrzymywać konto przez co najmniej 18 miesięcy. I w zasadzie warto, żeby uczynić je naszym kontem głównym (na które wpływa wynagrodzenie), chociaż nie ma takiej konieczności.

Załóż konto w Credit Agricole i zgarnij 1000 zł

Promocja skierowana jest do nowych klientów banku. Wg regulaminu nowy klient to taki, który nie miał konta w Credit Agricole w ciągu ostatnich 90 dni. W ramach promocji konto można założyć do końca maja.

Żeby skorzystać z promocji, trzeba:
– otworzyć jedno z kont proponowanych przez bank (4 do wyboru)
– uruchomić dostęp do konta przez Internet
– wyrobić sobie kartę debetową
– otworzyć do konta głównego rachunek oszczędnościowy
– uruchomić usługę „Oszczędzam na okrągło” (CA Saver)
– zapewnić stałe wpływy na konto zgodnie z regulaminem
– wyrazić zgodę na przetwarzanie danych i otrzymywanie informacji marketingowych
– przystąpić do promocji

Wydaje się, że tych warunków jest sporo, ale w większości są to standardowe sprawy, które załatwiamy w związku z otwieraniem konta, więc tu nie ma problemu.

Na szczęście nie ma wymogu przelewania wynagrodzenia. Wystarczy, że w każdym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie co najmniej 1500 zł. Oczywiście nie ma potrzeby, żeby te pieniądze były na koncie przez cały miesiąc, ale przydadzą nam się do tego, żeby szybciej uzyskać pełną premię 1000 zł.

Za co dostaniemy 1000 zł od Credit Agricole?
Nasza premia składa się z 3 części:
– 100 zł za założenie konta i pierwszy wpływ 1500 zł,
– 300 zł za opłacanie rachunków z konta
– 600 zł za płatności kartą

Bank wyraźnie przestraszył się gróźb Ministerstwa Finansów, że w końcu weźmie się za te wszystkie cashbacki i nie próbuje nazywać naszego bonusu „nagrodą od sprzedaży premiowanej”. Credit Agricole grzecznie zapłaci podatek od tego, co nam daje. Ja w tej notce wszędzie przedstawiam kwoty netto, czyli takie, które już otrzymujemy „na rękę”, po opodatkowaniu.

Jednorazowa premia za pierwszy wpływ
Pierwsze 100 zł dostaniemy po wpływie 1500 zł. Nagroda zostanie naliczona jako specjalne, wysokie oprocentowanie środków na koncie. Dostaniemy te pieniądze w ciągu miesiąca od wspomnianej wpłaty.

Premia za opłacanie rachunków
Tu możemy zyskać łącznie 300 zł w ciągu 18 miesięcy. W grę wchodzi wykonywanie przelewów za: gaz, prąd, wodę, telewizję, internet, telefon. Najwygodniej jest stworzyć specjalne polecenie zapłaty nazywane Płatnością Promocyjną. Przy pierwszej płatności za dane medium trzeba załączyć skan faktury, która jest wystawiona na klienta banku z jego adresem zameldowania lub korespondencyjnym. Premię za płatność dostaniemy od razu. Premia naliczana jest od środków zgromadzonych na koncie i wynosi 5% wartości opłaconego rachunku. Wynika z tego, że jeśli np. płacimy 34 zł za komórkę, to dostaniemy zwrot 1,7 zł po warunkiem, że na koncie pozostanie po przelewie co najmniej 34 zł. Oczywiście jeśli w ciągu kilku miesięcy uzbieramy 300 zł za opłacanie rachunków, to możemy sobie dać z tym spokój, żeby już nie musieć mieć do czynienia z tą nieco dziwną procedurą.

Premia za płatności kartą
Tu w ciągu 18 miesięcy możemy dostać 600 zł. Dodatkowo jest ograniczenie do 33,13 zł miesięcznie. Wygląda to tak, że płacimy kartą i w ramach usługi CA Saver dostajemy na koniec miesiąca 50% kwoty miesięcznych zaokrągleń. Np. wybieramy opcję zaokrąglenia do 5 zł. Kupujemy w sklepie coś za 16 zł. Do wielokrotności pełnych pięciu zł brakuje nam 4 zł. Bank zwróci nam z tego tytułu 2 zł.

Wszystko wydaje się dosyć skomplikowane, ale jak widać spokojnie w promocji „Jesteśmy gotowi” można wyciągnąć od banku 1000 zł i to w znacznie szybszym czasie niż 18 miesięcy. Credit Agricole zastrzega jednak, że jeśli zamkniemy konto wcześniej niż po 18 miesiącach, to może zażądać zwrotu premii.

człowiek przy kompieJakie konto założyć?
Po rozkminieniu zawiłości promocji pozostaje jeszcze wybór konta. Niestety nie ma takiej wersji, żeby wszystko było bezpłatne, chociaż jest Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM, ale tam co miesiąc potrzebne jest zasilenie 10 000 zł – nie polecam. Natomiast lepiej założyć Konto PROSTOoszczędzające PLUS. Tu nie płacimy nic za prowadzenie konta, tylko 6 zł miesięcznie za kartę. Żeby uniknąć dodatkowej opłaty za token (3 zł miesięcznie) warto wybrać potwierdzanie transakcji SMSami.

Załóż konto w Credit Agricole i zgarnij 1000 zł

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl, gdzie piszę o decydującej rozgrywce z PITami.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
Najnowsze promocje
KONTO IDEALNE – WSZYSTKO ZA DARMO BEZ ŻADNYCH WARUNKÓW
BON NA 400 ZŁ ZA SKORZYSTANIE Z TEJ BEZPŁATNEJ KARTY
Bezpłatne konto + bon 100 zł do Decathlonu
WYCZESANE 760 ZŁ DLA MŁODYCH Z MBANKU
1 Komentarz

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
KONTO DLA STUDENTA – DARMOWE PROWADZENIE, KARTA, BANKOMATY

Czytelniczka pytała mnie ostatnio w mailu, jakie mógłbym polecić konto dla młodej osoby. Po pierwsze trzeba dokonać charakterystyki potrzeb takiej...

Zamknij