cashback zakupy

Auchan – zakupy przez internet + cashback 5%

Pisałem ostatnio o kolejnych zakupach przez internet w Tesco. Teraz przyszedł czas na Auchan. Sklep Auchan działa już od dłuższego czasu. Pamiętam, że zarejestrowałem się tam już chyba rok temu, ale do tej pory nie korzystałem, bo niestety nie do zaakceptowania była opłata za transport – 19,90. W ostatnich dniach Auchan zrobiło sporą akcję w internecie, promującą bezpłatną dostawę przy pierwszych zakupach. No, to był właśnie moment, żeby spróbować.

Cały proces zamawiania przebiega intuicyjnie, nie miałem problemów ani ze znalezieniem produktów ani z zapłatą. Żeby otrzymać cashback za płatność z Alior Sync, wybrałem płatność kartą MasterCard (z MasterCard jest właśnie karta płatnicza Alior Sync) i poszło. Nie sądziłem jednak, że płatność zostanie od razu zrealizowana, a tak się stało. Ma to swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że Auchan ma dobry system obsługi magazynowej w czasie rzeczywistym, czyli jeśli coś zamawiam, bo jest na stronie sklepu, to mam pewność, że to rzeczywiście jest. Minusem jest to, że dokonując płatności, zamykam sobie drogę do ewentualnych zmian w zamówieniu. To może być pewna uciążliwość, bo akurat chciałem jeszcze coś dodać do zamówienia.

Niewątpliwym plusem sklepu internetowego Auchan jest szybkość dostaw. Nie było problemu, żeby zamówić rano i dostać wieczorem. Nie wiem, czy jest to zasługa dobrej organizacji pracy czy po prostu jest jeszcze tak mało zamówień.

Drugim plusem jest precyzja pakowania – pudełka firmowe, przegródki na produkty, które mogą się w środku poruszać, szczelnie zamknięta zgrzewem torba foliowa z mrożonkami. Wyglądało to bardzo estetycznie, jak ze sklepu trochę wyższej półki niż Auchan. Dodatkowo w zamkniętej kopercie dostaliśmy podziękowanie za zakupy oraz drobny upominek – puzzle.

Ceny zupełnie w porządku. Takie jak w sklepie stacjonarnym. Mam nadzieję, że nic nie kombinują z warzywami i owocami, które sprzedawane są na sztuki. Na stronie sklepu nie ma w tych przypadkach ceny za kilogram i np. przy kupnie bananów nie jestem w stanie określić czy to drogo. czy tanio.

Na koniec spory minus, na szczęście tylko jeden. Niestety wciąż w sklep internetowy Auchan ma zbyt mały asortyment. Nie mogłem zamówić wielu towarów, które często kupuję w stacjonarnym. Mam nadzieję, że to się szybko zmieni, bo inaczej póki co kompleksowe zakupy nie mają tam sensu.

Reasumując, jestem zadowolony i czekam na rozszerzenie asortymentu. Poza tym warto, żeby pomyśleli, co zrobić z opłatą za transport. Może jakieś zwolnienie z opłaty przy większych zakupach? Póki co czekam na kolejną promocję „zakupy z dostawą gratis”.

ps. Usługa dostępna jest w Warszawie oraz w Piasecznie i Konstancinie-Jeziornej. Minimalna wartość zamówienia to 100 zł.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
1 Komentarz
  • Forex Paź 14,2012 at 08:06

    Dla mnie zbyt mały asortyment.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lokata PLUS 10% – Idea Bank – 10% więcej niż w innym banku

Idea Bank wprowadził wreszcie nowy produkt. Ciekawy chociaż z obostrzeniami, które oczywiście, jak zwykle można ominąć. O co chodzi? Idea...

Zamknij