cashback Nowe

Alior Sync, Millennium, Meritum – cashback na nowych zasadach – podsumowanie

0

Nie ma zmiłuj. Nadszedł marzec a wraz z nim spełniły się najgorsze koszmary osób oszczędzających na cashbacku za zakupy. Już w styczniu zmiany dotknęły klientów Alior Synca, a teraz, od 1 marca kurek z kasą przykręca Millennium Bank i Meritum Bank.

Poniżej przypominam, jak teraz wygląda cashback w tych trzech bankach.

Alior Sync – szczegółowo nowe zasady opisywałem TU, a w skrócie wygląda to tak:

Od stycznia obowiązują nowe zasady, wg których żeby dostać cashback, trzeba spełnić co najmniej jeden z następujących warunków w danym miesiącu:
– przelew wynagrodzenia na konto
– średnie miesięczne saldo co najmniej 1500 zł
– lokaty na co najmniej 10 000 zł
– kredyt w wysokości co najmniej 3000 zł

Millennium Bank – tu mieliśmy sporo czasu na przełknięcie gorzkiej wiadomości (ogłosili to jeszcze w grudniu). Opisywałem w szczegółach TU.

Niestety od marca wchodzi w życie nowy regulamin. Warunki cashbacku będą mniej korzystne. Po zmianach bank będzie zwracał nadal 3%, ale nie od każdej kwoty wydanej na stacji benzynowej, sklepie spożywczym czy hipermarkecie, ale od pełnych wydanych 100 zł.

Meritum Bank – o zmianach wiadomo od stycznia. Pisałem szczegółowo TU.

Od 1 marca zmieniają się zasady naliczania cashbacku w Meritum. Teraz za transakcje kartą będziemy dostawać 1% zwrotu (także do 30 zł miesięcznie), ale za to od wszystkich płatności (nie tylko za benzynę). Dodatkowo musimy spełnić warunek comiesięcznych wpływów na konto w wysokości 2000 zł (do tej pory 1500 zł). Na szczęście nie musi to być wynagrodzenie i nie trzeba tych pieniędzy na koncie utrzymywać. Nowe zasady obowiązują do końca roku.

Potrzeba będzie co najmniej miesiąca, żeby zobaczyć, jak to działa w praktyce. Wydaje się niemożliwe (głównie przez obniżenie cashbacku w Meritum), żebym łącznie otrzymywał tyle, ile do tej pory. Cashback w Millennium wykorzystuję raczej w całości, więc nic mi nie da, jeśli benzynę kupowałbym zamiast kartą Meritum (do tej pory 4%), kartą Millennium (do tej pory 3%).

Dodatkowym problemem, chociaż do pokonania jest dopasowywanie zakupów dokonywanych kartą Millennium do pełnych setek złotych. Na pewno da się, ale pamiętam też, że z tego powodu zrezygnowałem kiedyś z cashbacku do Konta Skarbonkowego w Getinonline.

Zapraszam do polubienia „oszczędzania w banku” na Facebooku.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
6 komentarzy

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
TradeTracker – dla blogerów finansowych

W przygotowaniu są dwie notki - o Deutsche Banku i znów o SK Banku, ale póki co dam Wam odpocząć...

Zamknij