Bez kategorii

KREDYTY GOTÓWKOWE

Jeśli ktoś czyta mnie od dłuższego czasu, to zna zapewne moją niechęć do artykułów sponsorowanych. Ale tym razem zgodziłem się i to była dobra decyzja. Za chwilę przeczytasz artykuł sponsorowany z serwisu, który mogę z czystym sercem polecić. Dlaczego? Dlatego że PADO24 to nie jakaś chamska sprzedażówka (jakich niestety wiele), ale solidna baza danych na tematy związane z finansami. Sugestie do skorzystania z produktów są bardzo dyskretne (wg mnie nawet za bardzo), a na pierwszym miejscu jest wiedza. Oddaję głos PADO24:

Znajdź najlepszy kredyt gotówkowy z PADO24!

Czasami, jak to w życiu bywa, kończą nam się środki niezbędne do życia. Dziura w domowym budżecie wymaga natychmiastowego załatania, więc stajemy przed dylematem: co zrobić? Niekiedy jest to spore utrudnienie, ponieważ chcemy sfinalizować wcześniejsze założenia, a nie mamy za co. Wówczas jedną z możliwości jest kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy to kredyt konsumpcyjny. Jak łatwo się przekonać, przeglądając kredyty gotówkowe w porównaniu, jego średnia wysokość w bankach jest niższa, niż w przypadku kredytów hipotecznych. Przed jego przyznaniem bank zawsze sprawdza zdolność i rzetelność kredytobiorcy – między innymi w instytucji, jaką jest Biuro Informacji Kredytowej. Z tego powodu procedura udzielania kredytu może zająć pewien czas. Kilka lat temu trwała ona krócej, ponieważ nie obowiązywały jeszcze wówczas wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego. Kredyt gotówkowy to wsparcie, jakie oferuje bank w odpowiedzi na potrzeby klienta. Spłaty dokonujemy w ratach w sposób, jaki osobiście ustaliliśmy z kredytodawcą. Cel, na jaki wykorzystamy pożyczkę, zależy wyłącznie od klienta, więc nie musimy o tym informować instytucji finansowej.

Czym należy się kierować przy doborze kredytu gotówkowego?

kredyty gotówkowe w porównaniuTeoretycznie każdy to wie, ale… w praktyce bywa różnie. Na pozór kredyt gotówkowy to nieskomplikowana usługa, o której słyszymy często, lecz w rzeczywistości jeśli chcemy, by było „tanio i szybko”, wybór odpowiedniej dla nas możliwości może stać się nie lada wyzwaniem. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na RRSO, które obejmuje wszystkie koszty kredytu (odsetki, prowizje, opłaty przygotowawcze, ubezpieczenie). Jeżeli nie jest zbyt wysokie, to znak, że dobrze trafiliśmy! Dobry kredyt to tani kredyt – taka myśl powinna przyświecać nam w trakcie podejmowania decyzji. Nie warto do końca ufać reklamom, oferty w mediach  są często przedstawiane w zbyt podkoloryzowany sposób. Na końcowy stan oprocentowania wpływ ma wiele czynników, np. wykształcenie, stan cywilny, dochód (z naciskiem na jego źródło, np. umowa zlecenie, umowa o pracę na czas nieokreślony / określony).

Przy rozpatrywaniu ofert ważne będą również okres kredytowania, wysokość marży, ale i wysokość opłat towarzyszących udzielaniu kredytu i naliczanych częściowo za jego spłatę. Niektóre banki dają klientowi wybór pomiędzy ratą stałą lub malejącą. Warto wiedzieć, że spłacając kredyt w tej drugiej formie, płacisz mniej odsetek. Jeżeli zdecydujesz się na raty malejące, wtedy pierwsza z nich będzie wyższa niż byłaby w przypadku rat stałych, lecz kolejne będą stopniowo się zmniejszać. Banki udostępniają kalkulatory kredytowe. Po podaniu preferowanej kwoty kredytu i okresu spłaty obliczona zostanie wysokość miesięcznej opłaty, warto więc o nie pytać. Jest to wygodna metoda służąca porównaniu ofert. Niekiedy banki uzależniają udzielenie kredytu od zawarcia ubezpieczenia, i zręcznie to ukrywają. Jeżeli już po podpisaniu dokumentów uświadomimy sobie, że sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, nam nie odpowiada, to mamy możliwość wycofania się z niej. Z kredytu możemy zrezygnować w ciągu czternastu dni, co więcej, nie musimy podawać żadnej przyczyny – gwarantuje nam to ustawa o kredycie konsumenckim.

 Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Jeżeli wybierzemy już bank, w pierwszej kolejności musimy złożyć wniosek o kredyt. Polega to na wypełnieniu specjalnego formularza, w którym podajemy swoje dane i  określamy kwotę kredytu gotówkowego. Kwestionariusz możemy złożyć w placówce banku, a wypełnić go wspólnie z konsultantem lub przez Internet.  Po sprawdzeniu dokumentów, jeżeli spełnimy wszystkie oczekiwania banku, otrzymujemy  zgodę.  Kolejnym etapem jest umowa banku z klientem, w której zawarte będą warunki spłaty – po jej podpisaniu przekazane zostaną nam pieniądze (możemy je odebrać w banku lub przelewem).

Nie wiesz, jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego? PADO24 ma odpowiedź!

Wejdź na PADO24 i zaufaj specjalistom. Posiadamy rzetelną wiedzę z dziedziny  finansów i bankowości. U nas znajdziesz kredyty gotówkowe w porównaniu, dzięki czemu łatwiej podejmiesz decyzję o wyborze takiego odpowiedniego dla Ciebie.

logo_mobilne (1)

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
GETIN BANK – 2,8% NA KONCIE OSZCZĘDNOŚCIOWYM

Fajna promocja dla osób, które szukają możliwości elastycznego oszczędzania. Do oferty możemy przystąpić do końca października. Od momentu założenia konta mamy...

Zamknij