Bez kategorii

A KONTO IDEALNE ZNACIE?

0

ARTYKUŁ  SPONSORWANY

Moi stali czytelnicy wiedzą, że nieczęsto zdarza mi się pisać lub zamieszczać artykuły sponsorowane. Powiem więcej. Do tej pory tylko raz opublikowałem tego typu artykuł. Zawsze miałem do nich jakieś zastrzeżenia i pojawiały się wątpliwości. Zawsze było jakieś „ale”. Tymczasem lubię, gdy sytuacja jest jasna – piszę i publikuję to, co chcę. Opisuję tylko to, co mi się podoba i z czego sam bym bez obaw skorzystał.

Jak wiecie, testuję wiele kont. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza dla mnie, konto już od samego początku musi być wygodne w obsłudze. Od początku, czyli od momentu jego zakładania. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio zakładałem konto w oddziale. To musiało być naprawdę ładnych parę lat temu. W ogóle rzadko bywam w oddziałach banków. Jeśli tak się działo i wydarzało się coś niestandardowego – mogliście na ten temat przeczytać u mnie zawsze kilka słów. Najczęściej moja wizyta w oddziale związana jest obecnie z wpłatą gotówki na konto. Dopóki najbliższy oddział banku mam bliżej od wpłatomatu – wpadam tam z wizytą. A propos wpłatomatów – jako ciekawostkę podam, że Idea Bank jako jedyny posiada wpłatomat mobilny. Widuję często coś takiego w mojej okolicy. Póki co jest to na tyle nowa rzecz, że porównywałbym to do dwógłowego słonia w cyrku, ale poczytałem na temat tej usługi i wygląda to ciekawie, pewnie szczególnie dla przedsiębiorców.

Ale do rzeczy. Dziś opiszę jedno z kont w Idea Banku. O samym banku blogerzy finansowi piszą najczęściej w kontekście lokat. To fakt – w Idea Banku zdarzają się rzeczywiście fajne promocje. Ostatnio sam zakładałem mojej mamie lokatę na sporą sumę na 3,25%. Da się przeżyć? Jak najbardziej. Ale ja nie o tym. Miało być o kontach. Konto Idealne faktycznie jest niezłe. Można je założyć przez internet . Jedną z metod jego założenia jest moja ulubiona metoda przelewu weryfikacyjnego z innego konta.

Konto Idealne jest bezpłatne. Karta też jest bezpłatna pod warunkiem wykonania i rozliczenia płatności na kwotę 100 zł miesięcznie. Darmowe są wypłaty z bankomatów Idea Banku. Można dopłacić 5 zł miesięcznie i wtedy wszystkie bankomaty w Polsce będą bez prowizji. Trochę szkoda. Nie lubimy być ograniczani w wypłatach z bankomatów.

Ale jest jeszcze jedna fajna rzecz. Do Konta Idealnego możemy sobie założyć konto oszczędnościowe, np. Konto Zośka. Nazwa jak nazwa – dla mnie zupełnie od czapy i niepasująca do bankowości, ale konto i tak jest fajne. Przy odpowiednim systematycznym zasilaniu mamy 3% w skali roku. Jeśli nie spełnimy warunków, to i tak jest 1,5%.

Jest jeszcze Idea Hub. To przestrzeń coworkingowa dostępna w na razie w paru miejscach w kraju (Łódź, Kraków i 3x Warszawa). W Warszawie przejeżdżam często koło Idea Hubu na Powiślu. Na pewno z zewnątrz przyciąga kolorami. A wewnątrz można zorganizować (jeśli jesteś klientem banku) spotkanie biznesowe, skorzystać z internetu, urządzeń biurowych czy świeżych gazet biznesowych.

Idea Bank                   
Konto Idealne
0 zł za prowadzenie
0 zł za używanie karty pod warunkiem rozliczonych transakcji kartą za co najmniej 100 zł miesięcznie
0 zł za wypłaty z bankomatów Idea Banku (za 5 zł miesięcznie można mieć bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce)

konto do założenia 100% online

Konto Idealne

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZWALCZAŁEM KOD ZANIM TO STAŁO SIĘ MODNE

Tak, wiem, mam specyficzne poczucie humoru i...dobrze mi z tym. Ostatnio sporo mówiło się o tym, że na jednej z...

Zamknij