Nowe zmiany

PORZĄDKI W KĄTACH C.D.

Czerwiec obfituje w zmiany w użytkowanych przeze mnie kontach.

ZLIKWIDOWAŁEM

Konto Osobiste z Premią w BGŻ (zleciłem w maju, ale jest miesięczny termin wypowiedzenia)
BGŻ przegiął z tymi zmianami w cashbacku. Oczywiście rozumiem, że nie chcą dokładać do interesu, ale oni muszą zrozumieć, że ja też nie. Nadal możemy dostać zwrot 1% naszej pensji, która wpłynie na konto. Nadal jest ograniczenie zwrotu miesięcznego do 50 zł. Teraz jednak, żeby dostać zwrot 1% i ograniczyć maksymalnie opłatę za kartę (do 5 zł), musimy zrobić operacje kartą na 500 zł / m-c i spełnić dodatkowe warunki odnośnie posiadania produktów oszczędnościowych lub kredytowych w BGŻ

Rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy w Alior Sync (zleciłem niedawno, zamykają w ciągu kilku dni)
Tu powodem rezygnacji jest również zaostrzenie warunków dotyczących cashbacku. Teraz warunkiem uzyskania cashbacku 5% za zakupy internetowe, ale musimy przelewać wynagrodzenie i dodatkowo jest miesięczny limit zwrotu 50 zł i roczny 200 zł. Przelewanie wynagrodzenia odpada, bo tu teraz rządzi Konto Godne Polecenia w BZWBK. Ścięcie zwrotu do limitu 200 zł rocznie to też dla mnie spora zmiana, ponieważ za sam maj na starych zasadach dostałem prawie 90 zł. 

Konto Zarabiające w Meritum Banku
To moje najświeższe posunięcie. Poszło łatwo. Przejeżdżałem obok oddziału i zaszedłem. Było na wesoło. Pocieszałem pracownika, że w innych bankach też likwiduję. Zrezygnowałem, bo jednak muszę ograniczyć liczbę kont. Niby z Kontem Zarabiającym nie ma problemu, bo jedyne warunki, to 2000 zł zasilenia miesięcznie oraz 200 zł transakcji kartą, ale jednak trzeba o tym pamiętać. Do tej pory używałem karty do Konta Zarabiającego jako uzupełnienie w transakcjach kartą do Dobrego Konta w Millennium. Czyli jeśli rachunek w sklepie wyniósł 146 zł, to 100 zł płaciłem kartą Millennium (zwrot 3 zł za każde 100 zł wydane) a 46 zł – kartą Meritum (zwrot 1% od każdych zakupów). Miesięczne zwroty były symboliczne (kilka złotych), więc postanowiłem dać sobie spokój.

ZAŁOŻYŁEM

Konto z Lwem Direct w ING
Skorzystałem z promocji na Grouponie. Kiedyś się nie wyrobiłem w czasie, więc teraz byłem już czujny. Do końca sierpnia mam czas na wykonanie kartą operacji na 1000 zł. Za to dostanę 200 zł. Zysk 20% w 3 miesiące to jest to. Jednocześnie żeby konto było bezpłatne, muszę zrobić operacje za co najmniej 200 zł / m-c. Potem pewnie konto zlikwiduję, bo nie będzie już żadnych korzyści a jedynie dodatkowe warunki do spełnienia.

Konto Osobiste z Premią w BZWBK
To jest konto, które daje mi obecnie najwięcej korzyści. Liczę na to, że po roku użytkowania tego konta wzbogacę się o 700 zł, nie płacąc jednocześnie nic. Co miesiąc przez 10 miesięcy będę dostawał od banku 50 zł, jeśli wpłynie moja pensja (co najmniej 1000 zł), wykonam kartą operacje na 300 zł i zrobię co najmniej 3 przelewy. Dodatkowo dostanę jednorazowo 200 zł, jeśli w którymś z 10 miesięcy ustanowię polecenie zapłaty (wystarczy jedno, jednorazowe)

Getin UP w Getin Banku
Założyłem wyłącznie po to, żeby taniej kupować benzynę.  Po zakończonym miesiącu bank zwróci mi różnicę między średnią ceną benzyny w zakończonym miesiącu a stałą 3,95 zł. Czyli jeśli średnia cena to 5,4 zł, to za każdy kupiony litr benzyny dostanę (5,4 zł – 3,95 zł = 1,45 zł) Limit zwrotu dotyczy zakupu maksymalnie 30 litrów miesięcznie. Może to być kwota do 60 zł. 

Niezła rotacja, prawda? Nie jest tak co miesiąc, przynajmniej do tej pory. Jeśli nadal banki będą proponowały fajne promocje dla nowych klientów a jednocześnie podgryzały dotychczasowych, to tempo zmian w moich kontach nie będzie spadało, a może nawet wzrośnie:)

A jak u Was? Jakieś nowe nabytki? A może czegoś się pozbyliście?

Jeśli planujesz założenie konta lub lokaty, to zapraszam TU.

Zapraszam na oszczędzanie w banku na facebooku.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
2 komentarze
  • Tomasz wrz 5,2013 at 10:39

    Trzeba mieć niezłe zacięcie, aby tak zakładać i za chwilę likwidować konta. Banki liczą na to, że klientom nie będzie chciało się usunąć konta. Dodatkowo często już mają taką osobę w bazie danych i będą wydzwaniać na okrągło.

    • Piotr Górnicki wrz 5,2013 at 14:28

      To prawda, trzeba pilnować, ale warto. Mam właśnie aktualny przykład z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Opiszę go jutro na oszczedzanie-pieniedzy.pl

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
JAK ZAMKNĄĆ KONTO W ALIOR SYNC?

Przyszedł czas na realizację kolejnego kroku w akcji "porządki w kątach". Jako pierwsze w ubiegłym miesiącu zostało zlikwidowane Konto Osobiste...

Zamknij