Nowe nowe produkty zmiany

Nowy mBank – mBank reinvented

Są banki/produkty, o których lepiej byłoby nie wspominać, ale czasem trzeba coś skrytykować, choćby dla przykładu. W czerwcu startuje nowa odsłona mBankumBank reinvented. Ah, jaka to będzie piękna katastrofa…

Nowy mBank (w założeniu) ma konkurować z Alior Syncem. Czyli musi być dużo bajerów, musi być „po nowoczesnemu” i to musi przemówić do młodych użytkowników.

Czy to się uda? Nie sądzę. mBank póki co nakręca atmosferę przed nowym otwarciem. Jest konkurs z fajnymi nagrodami. Można coś wygrać za odpowiedzi na pytania i za rekomendacje znajomym. A co będzie jak już konkursowy pył opadnie? No w zasadzie nic użytecznego. Oczywiście będą nowinki techniczne, ale może coś więcej? Wygląda na to, że nie.

Motywem przewodnim zachęcającym do zakładania i korzystania z mBanku będą mOKAZJE, czyli kupujemy wybrane produkty taniej dlatego że pałacimy kartą mBanku. Wszystko zależy od tego, co będzie dostępne w promocjach. Sync na tego typu ofercie poległ sromotnie. Klienci też głupi nie są i wolą kupować to, co naprawdę chcą a nie to, co akurat przyjdzie do głowy bankowi.

Co by jednak mBank nie robił, to początkowej oferty Alior Synca nie przebije. Chociaż Sync od czerwca właściwie się kończy, to jednak trzeba przyznać, że mBank jest po prostu co najmniej o rok opóżniony. Nie da się tego zbyć milczeniem. Sync wysoko podniósł poprzeczkę i mBank nawet nie próbuje jej przeskoczyć. Przykre.

Ktoś wchodzi w wyścig szczurów po nagrody? Ja nawet palcem nie kiwnę. Nie będę napędzał ludzi do czegoś, do czego nie jestem przekonany tylko dlatego, że można coś wygrać.

Póki co polecam Konto Godne Polecenia w BZWBK.

Zapraszam też wszystkich na nowy blog Oszczędzanie Pieniędzy, gdzie opisuję różne „niebankowe” sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

No i oczywiście polub profil „Oszczędzanie w banku” na facebooku.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
1 Komentarz

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oszczędzanie pieniędzy i nju mobile

Zapraszam na mój nowy blog oszczedzanie-pieniedzy.pl. Na konto-lokata.pl pozostanę przy temacie oszczędzania w bankach. A że na temat szeroko pojętego...

Zamknij