Nowe testuję zmiany

DOBRE KONTO BANKOWE – CO WYBRAĆ?

Jestem użytkownikiem wielu kont bankowych. Ciągłe zmieniam, testuję nowe. Może na rynku szału nie ma, ale wciąż można znaleźć konta, które dają zarobić. To jest dla mnie wyznacznik użyteczności. Konto musi zarabiać, a przynajmniej powinno być bez opłat – wtedy musi być bardzo wygodne w obsłudze lub dawać możliwość zakładania atrakcyjnych lokat.

Jest też pewna bariera ogarniania spraw. Kont nie może być za dużo, bo przestaję wtedy to wszystko kontrolować i może to zadziałać na szkodę – bank zmieni warunki, a ja tego nie zauważę.

Generalnie przypuszczam, że taki klient jak ja to najgorszy koszmar bankowców – kredytów nie bierze, a wszelkie promocje kont i lokat wykorzystuje bezlitośnie:)

W tej chwili mam

– (jeszcze) Raiffeisen Polbank
Stare polbankowe konto (Mistrzowskie Konto Osobiste). Złożyłem ostatnio reklamację na działanie tego cuda. Jak najszybciej do zaorania. Od dawna to konto nic mi nie daje. Trzymam je z przyzwyczajenia – mam tam zapisanych najwięcej odbiorców przelewów.

– Konto Godne Polecenia – BZWBK
W tej chwili korzystam jeszcze z promocji, która w ciągu roku daje użytkownikowi 700 zł. Ten okres niedługo się kończy. Pewnie wtedy konto też zakończy swój żywot.

– Toyota Bank
Skorzystałem z oferty na Grouponie. Nawet nie wiem, jak się to konto nazywa. Przez 6 miesięcy bank zwraca 10% zakupów kartą. Maksymalny miesięczny zwrot to 50 zł. Jest więc możliwość zgarnąć 500 zł. Potem konto do odstrzału

– Plan Internetowy – SK Bank
Podstawowe konto bez żadnych opłat. Służy mi do zakładania lokat, a w SK Banku dobrych ofert nie brakuje.

– Deutsche Bank
Podstawowe konto. Bezpłatne. Skusiło mnie dobre oprocentowanie. Może jeszcze skorzystam

– Getin Online
Konto Skarbonkowe. Czasem przez to konto zakładałem lokaty. Od dłuższego czasu pozostaje nieużywane.

– BGŻOptima
Bywały dobre oferty dla nowych środków, ale to już chyba przeszłość. Pewnie do likwidacji.

W przeszłości miewałem więcej kont. Niedługo coś założę (i oczywiście opiszę fajne okazje), a część istniejących kont zlikwiduję.

Jednym z kont, nad którymi się zastanawiam, jest Konto Rozsądne w Alior Banku. Jeszcze o nim będę pisał. Póki co sam sprawdź warunki.

jaś fasolaW 2013 r i przez dwa miesiące 2014 r. roku zlikwidowałem:

– Dobre Konto – Millennium Bank
W styczniu skończył się cashback 3 zł za każde 100 wydane i konto przestało być atrakcyjne.

– Konto Osobiste z Premią – BGŻ
Bank na tyle utrudnił spełnienie warunków, żeby dostać 1% od przelewanych zarobków, że dałem sobie spokój.

– Alior Sync
Po początkowym szaleństwie zostały tylko wspomnienia. Ech, 5% za transakcje internetowe, to były czasy.

– Konto z Lwem – ING
Założyłem tylko, żeby skorzystać z fajnej promocji na Grouponie. Przez 3 miesiące trzeba było wydać kartą 1000 zł i za to dawali 200 zł. Bardzo proste. Konto zlikwidowałem zaraz po otrzymaniu nagrody.

– Meritum Bank
1% za tankowanie wydatki na paliwo to było bardzo mało. Potem warunki się jeszcze zaostrzyły i pożegnaliśmy się.

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl i poczytaj, co wybrać do golenia – żel czy piankę?

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
LOKATA TERMINOWA SEZONOWA ZIMOWA – SK BANK – 3,8% NA 3 MIESIĄCE

Korzystam z usług SK Banku już od ponad roku. W zasadzie przez cały czas mają tam ciekawą ofertę lokat. Warto zaznaczyć,...

Zamknij