Nowe zmiany

Co tam, panie na Cyprze?

Zatkało mnie trochę, więc dzisiaj Wy w komentarzach dajecie kontent.

Trzeba przyznać, że czasem Unia uczy się na błędach. Ciągłe przepychanki w sprawie pomocy dla Grecji czegoś urzędników unijnych nauczyły. Z buta trzeba ostro, byle zadymy za dużej nie było. A że Cypr mały, to kto tam będzie marudził. Będzie kasa, ale sami te 10 mld euro musicie sobie sfinansować w znacznym stopniu podatkiem od wkładów bankowych. Trzeba przyznać, że plan mistrzowski. No przecież z czegoś muszą żyć ci ludzie w Brukseli.

Na pewno solą w oku europejskich biurokratów są cypryjskie niskie podatki. Coś trzeba z tym zrobić. Z podatkiem dochodowym coś się zrobi, ale zacznijmy od ogolenia ludzi raz a dobrze. Na szybko.

Cypryjczycy coś pewnie zawalili, że potrzebują pomocy. A może ktoś im pomógł. Przecież nietrudno wkręcić w życie ponad stan południowców.

Teraz ważna wskazówka dla naszych rządzących. Dało się wprowadzić podatek od zysków kapitałowych? Dało. Marudzili? Marudzili i co z tego. Odroczyło się elegancko wg prawa w czasie od nowego roku i przeszło bez zamieszek na ulicach. Teraz trzeba tak podkręcić sytuację, żeby stworzyć poczucie zagrożenia i kolejny raz da się ludzi oskubać nawet tak, jak na Cyprze. Wyjdą ludzie na ulicę, to się zrobi porządek, Bronek ze smutną miną ogłosi stan wyjątkowy i po sprawie.

 Teraz ważniejsza wskazówka dla naszych rządzących. Uważajcie, nad niezadowoleniem społecznym czasem trudno zapanować. Możecie się w końcu przeliczyć. Polacy to naród przyzwyczajony do walki partyzanckiej. Chipy jeszcze nie wszczepione, więc nic nie jest przesądzone.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
1 Komentarz

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
Promocja Shell-Lidl – jak to zrobiłem (cz.2)

Już drugi raz w ubiegłym tygodniu udało mi się skorzystać z promocji sprzedaży łączonej Shell-Lidl (zobacz pierwsze zakupy). Coraz bardziej...

Zamknij