Nowe zmiany

BIZ BANK – NOWY BANK

Nowy bank mamy – BIZ Bank. Ale czy nowy? Tak naprawdę to nie wiem. Coś się kotłuje w FM Banku i chyba jednak presja Komisji Nadzoru Finansowego wymusiła jakieś zmiany.

Przypomnę, że były w FM Banku jakieś niedociągnięcia formalne, KNF się zdenerwował i kazał głównemu udziałowcowi – funduszowi zarządzanemu przez EMP Abris Capital Partners pozbyć się do końca roku akcji FM Banku

„Źródła zbliżone do dobrze poinformowanych” donoszą, że jakiś czas po decyzji KNFu, pracownik zajmujący się sprawą FM Banku został pobity. Patrz pan, jaki przypadek. Oczywiście nie należy tu wysnuwać żadnych wniosków. Najlepiej wcale nie myśleć o sprawie w myśl konspiracyjnej zasady „mniej wiesz – mniej wydasz” 🙂

bizbankNa stronie BIZ Banku czytamy, że jest on częścią FM Bank PBP SA (taka jest nazwa banku po połączeniu z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości). Jak poczytamy sobie te wszystkie treści „o banku”, to okazuje się, że BIZ Bank to po prostu nowa nazwa handlowa FM Banku PBP

Nie ma żadnej informacji, po co ta zmiana nazwy. Przecież taka zmiana niesie ze sobą konieczność  chociażby przerobienia całej identyfikacji graficznej. Pomyślcie o zmianach w każdym oddziale – nowa kolorystyka, wszystko nowe. Trochę to przecież kosztuje. Rozumiem, że Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie wolał się przemianować na SK Bank, ale co komu przeszkadzał FM Bank? Czy za słabo kojarzył się z małym biznesem? Nie wiadomo.

Zajrzałem na stronę www.bizbank.pl (można wejść bezpośrednio lub jako przekierowanie z www.fmbank.pl). Strona sprawia wrażenie mocno niedopracowanej i zrobionej w nocy na kolanie. Przynajmniej tak to wygląda w porównaniu z miłą i przo ejrzystą poprzednią stroną FM Banku.

Co do oferty to chyba niewiele się zmieniło. Nowe są nazwy produktów, regulaminów. Za bardzo w to nie wnikałem.

Konto ma oprocentowanie 2%, ale kosztuje 7 zł miesięcznie.

Bank często przyciągał fajnymi ofertami lokat. Sam ostatnio skorzystałem z dobrego oprocentowania 4,55% na 3 miesiące. Jestem klientem banku, więc dostałem mail o zmianach. Jest tam też informacja o lokatach. Reklamowane są takie lokaty:

SMART Lokata na okres 3 miesięcy – 3,5%
SMART Lokata na okres 4 miesięcy – 3,6%
SMART Lokata na okres 6 miesięcy – 3,8%

Można te lokaty założyć jeszcze innej nowej stronie www.smartlokaty.pl. Była też w mailu wzmianka, że można sobie oprocentowanie zwiększyć o 0,1 punkta procentowego, jeśli pójdziemy do oddziału, gdzie założymy lokatę z bezpłatnym rachunkiem oszczędnościowym.

Będzie więc:
3,6% na 3 miesiące
3,7% na 4 miesiące
3,9% na 6 miesięcy

Robi się fajnie. Np. te 3,9% to rekord rynkowy. Następna w kolejności 6-miesięczna lokata w Meritum Banku ma tylko 3,7%.

*****

Jak zawsze zapraszam na facebook – oszczędzanie w banku oraz na drugi blog oszczedzanie-pieniedzy.pl, gdzie piszę, jak przeżyć promocję w Lidlu.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
2 komentarze
  • Misiula cze 9,2014 at 12:12

    wypada sie zgodzić z autorem, kuleje ta strona:(

    • Piotr Górnicki cze 9,2014 at 13:04

      Wolę myśleć, że nowa strona musiała powstać szybko i stąd to niedopracowanie. Gorzej, gdyby się okazało, że pracowali nad tym miesiącami i strona została bez presji czasu przez kogoś na spokojnie zaakceptowana. Ciekawie, jak wyjdą zmiany w oddziałach:)

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
PŁAKAŁA, JAK LIKWIDOWAŁEM …

No może aż tak tragicznie nie było, ale walka była:) Chodzi o moją wizytę w oddziale BZWBK. Ponad rok użytkowałem...

Zamknij