Nowe zmiany

Alior Sync – cashback – niekorzystne zmiany

Czy lubimy Alior Sync? Lubiliśmy, bo był mocno do przodu z różnymi rzeczami, a najbardziej z cashbackiem 5%. Ale teraz już nie lubimy, bo Syncowi zachciało się zarabiać i to naszym kosztem.

Od nowego roku zmieniły się zasady naliczania cashbacku. Nadal konto jest bezpłatne, nadal mamy miesięcznie 10 bezpłatnych przelewów natychmiastowych (jeszcze nigdy żaden mi nie wyszedł), ale niestety z cashbackiem porażka. Jedynie duży plus, że poinformowali o zmianach na 2 miesiące przed wprowadzeniem.

Od stycznia, żeby otrzymać cashback za zakupy internetowe, musimy spełnić co najmniej jeden z poniższych warunków:

– wpływ pensji na konto
– saldo miesięczne na koncie co najmniej 1500 zł
– lokaty na co najmniej 10 000 zł
– średnie miesięczne saldo kredytowe co najmniej 3000 zł

Ja nie planuję spełnić żadnego z warunków, więc z cashbackiem muszę się pożegnać. A jeśli koniec z cashbackiem, to i konto nie jest mi do niczego potrzebne. Akcja na facebooku jakoś nie wzruszyła decydentów. Trudno, może kiedy zobaczą, jak im kont ubywa, to się mocno zastanowią.

Póki co na otarcie łez pozostaje nam 3% cashback do Dobrego Konta w Millennium. Niestety w marcu wchodzą w życie niekorzystne zmiany.

Piotr Górnicki
Opisuję promocje bankowe od 2009 r. Wybieram tylko te najlepsze, żeby moi czytelnicy mogli z nich wycisnąć najwięcej dla siebie.
5 komentarzy
 • […] zapowiedziach Alior Synca i Millennium, teraz przy cashbacku zaczyna majstrować Meritum Bank. Nic nie słychać o zmianach w […]

 • […] niewypał. Alior Sync miał przynajmniej w miarę dobrą ofertę lokaty no i hit rynkowy – cashback (choć już teraz mocno […]

 • […] poprzednią notką o Alior Sync znalazł się komentarz, który mnie przekonał do tego, żeby jednak nadal korzystać z cashbacku […]

 • 7991521 sty 4,2013 at 19:55

  A ja pomyślałem sobie tak: te 1500 zł to po włożeniu na lokatę 6% (o która dzisiaj coraz ciężej) da mi 5,99 zł miesięcznie (30 dni). Z drugiej strony, żeby dostać te 5,99 od Aliora trzeba kupić np. na Allegro za 120 zł. Podliczyłem sobie swoje średnie zakupy, czy to na allegro, czy gdzie indziej w internecie i są one często wyższe niż 120 zł. W sumie nadal mi się opłaca posiadać to konto. Pomyślałeś o tym też?

  • admin sty 5,2013 at 23:59

   Nie myślałem o tym, ale warto się zastanowić. Moje zakupy internetowe to jakieś 200 zł/m-c, więc też wyszedłbym na swoje, ale to tylko kilka złotych więcej niż na lokacie, a dochodzi śledzenie kolejnych zmian, bo nie sądzę, żeby Sync na tym poprzestał. Póki konto jest darmowe, to nie będę z niego rezygnował. Może jak trafi się jakiś miesiąc, gdzie będę kupował szczególnie dużo przez Internet, to wtedy wrócę do tematu.

Skomentuj

Imię*
Strona internetowa

Twój komentarz*

X

>> Aktualne promocje. ZOBACZ KONIECZNIE <<

¤
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konto Oszczędnościowe – Bank Millennium – 5% dla nowych klientów

Wygląda na to, że nastały czasy, w których wypada nam się cieszyć z 5% na koncie oszczędnościowym. Tyle daje Bank...

Zamknij